2020-08-02 23:00  -  Patryk

Porażka z Granitem Bychawa na inaugurację sezonu.

W pierwszym meczu w IV lidze lubelskiej, po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią COViD-19. Unia Hrubieszów przegrała na wyjeździe z Granitem Bychawa 3:0.

W niedzielne popołudnie, obu drużynom przyszło grać przy wysokiej temperaturze i nic dziwnego w tym, że sędzia główny dzisiejszego spotkania dwukrotnie w ciągu całego meczu zarządził przerwę dla zawodników na uzupełnienie płynów.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy. Granit Bychawa w zasadzie od pierwszej minuty starał się narzucić własny styl gry. Zawodnicy Granitu od początku spotkania grali wysokim pressingiem, czym skutecznie utrudniali rozgrywanie piłki hrubieszowskim piłkarzom. W 20 minucie spotkania gospodarze wywalczyli rzut rożny. W zamieszaniu w polu karnym Unii najlepiej odnalazł się Bartłomiej Radziewicz i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Granit nie zamierzał na tym poprzestać i w dalszym ciągu prowadził grę,  raz za razem zagrażając bramce Unii. Gdy wszyscy kibice zgromadzeni na stadionie, przy ul. Sportowej 8 oczekiwali gwizdka kończącego pierwszą połowę, gospodarze przeprowadzili zabójczą kontrę i za sprawą Karola Banachiewicza zdobyli swojego drugiego gola, ustalając tym samym wynik pierwszej połowy.

W drugiej połowie Granit Bychawa oddał trochę pola gry Unii Hrubieszów, ale w dalszym ciągu nic z tego nie wynikało. Pomimo, że utrzymywaliśmy się przy piłce więcej niż w pierwszych 45 minutach, brakowało podania otwierającego drogę do bramki Granitu. W odpowiedzi w 71 minucie gospodarze przeprowadzili akcję po której, piłkę do bramki Unii wpakował Mateusz Misztal, ustalając wynik spotkania na 3:0.

Przy trzeciej bramce można mieć wątpliwości czy została zdobyta prawidłowo, bowiem wydawać się mogło, że zawodnik gospodarzy był na spalonym. Jednak czy w tej sytuacji był błąd sędziego czy nie, przyznać należy, że Granit był w tym spotkaniu lepszym zespołem i odniósł zasłużone zwycięstwo. Nam pozostaje nadal pracować ciężko na treningach i z meczu na mecz doskonalić swoją grę.

Granit Bychawa - Unia Hrubieszów 3:0 (2:0)

Skład Granitu Bychawa: Zawiślak, Piwnicki, Morenkov (61' Wierzbicki), Struk (74' Różycki), Strug, Banachiewicz (84' Iwaniak), Pęcak (81' Wolski), Radziewicz, Świderski, Misztal (77' Sprawka), Szymala

Skład Unii Hrubieszów: Tomczyszyn, Pietrusiewicz (78' Steciuk), Baran, Kazan, Turewicz, Wiejak (76' Blicharz), Greniuk, Pańko, Podgórski (65' A. Oleszczuk), M. Oleszczuk, Herda (45' Wanarski)

Żółte kartki: Morenkov, Banachiewicz, Radziewicz, Świderski - Pańko, Wanarski

Bramki: Radziewicz 20', Banachiewicz 45', Misztal 71'

Sędziował: Adrian Pukas (OKS Chełm)