2021-04-18 19:32  -  Patryk

Unia Hrubieszów 0-7 Bizon Jeleniec.

Bizon Jeleniec do Hrubieszowa przyjechał po trzy punkty i swój plan zrealizował w stu procentach. Unia Hrubieszów przegrała to spotkanie 0-7. Jednak gdyby goście mieli lepiej wyregulowany celownik wynik mógłby być wyższy.

Już na początku meczu zaczęły się problemy w dzisiejszym meczu. Najpierw w 8 minucie spotkania z powodu kontuzji boisko opuścił Mariusz Musiał. Natomiast dwie minuty później Unia Hrubieszów musiała radzić sobie w dziesiątkę, ponieważ czerwony kartonik otrzymał Marcin Szwiec. Goście atakowali ale nie przekładało się to na bramki. Niespodziewanie to Unia mogła wyjść na prowadzenie, gdy po zamieszaniu w polu karnym piłka przeszła obok słupka bramki strzeżonej przez Patryka Nowaka. Remis udało się utrzymać do 30 minuty. Kilka minut później Michał Herda popisał się ładnym rajdem przez całą długość boiska. Niestety został zatrzymany przez obrońców gości, a główny arbiter dzisiejszego spotkania nie dopatrzył się faulu na naszym zawodniku i w odpowiedzi po kontrze piłkarzy z Jeleńca na listę strzelców wpisał się Daniel Gliniak dając swojemu zespołowi prowadzenie, gdy myśleliśmy, że po pierwsza połowa zakończy się jednobramkowym prowadzeniem gości bramkę do szatni zdobył Gueye Abdul Aziz i podwyższył wynik na 0:2.

Prawdziwy festiwal akcji rozpoczął się w drugiej połowie, kiedy to Bizon raz po raz groźnie atakował bramkę Unii. Było dużo sytuacji podbramkowych. Goście wykorzystali pięć z nich. W szeregach Unii Hrubieszów zabrakło przede wszystkim celnych podań, a składnych akcji było jak na lekarstwo, a jeśli już jakieś były to kończyły się na środku boiska.

Oczywiście jeżeli ktoś interesuje się sytuacją w hrubieszowskiej piłce nożnej to nie może winić zawodników za taki wynik na boisku. Po raz kolejny jesteśmy zmuszeni zagrać w dużej mierze juniorami przeciwko doświadczonym przeciwnikom, Warto nadmienić, że w dzisiejszej kadrze Unii znalazło się, aż trzynastu młodzieżowców.

Unia Hrubieszów - Bizon Jeleniec 0:7 (0:2)

Skład Unii Hrubieszów: Krawczuk, Herda, Szwiec, Semeńczuk, Oleszczuk, Kozak, Różniatowski, D. Daciuk, B. Daciuk, Kaspruk, Musiał

Rezerwowi: Kuczyński, Watras, Kędziora, Czerkawski, Prokopowicz, Lackowski

Skład Bizona Jeleniec: Nowak, Dan. Osiak, Gajda, Abdoul, Jenczewski, A, Osiak, Madejski, Synovyd, Moczulski, Gliniak, Zdunek

Rezerwowi: M. Botwina, Dam. Osiak, Rygielski, Her Gerense

Żółte kartki: Herda, D. Daciuk - Synovyd, Zdunek

Czerwona kartka: Szwiec

Bramki: Gliniak 33', Gueye Abdoul Aziz 43',77',80', Madejski 52', Botwina 64', Her Gerense 80'

Sędziował: Daniel Złotnicki (OKS Lublin)