2022-05-22 13:09  -  Patryk

Unia Hrubieszów pokonana.

W meczu XXI kolejki zamojskiej A-Klasy, Unia Hrubieszów przegrała w Zwierzyńcu z miejscowym Sokołem 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa dla gospodarzy strzelił były zawodnik hrubieszowskiej Unii Igor Mosurets. Dla ekipy z Hrubieszowa jest to pierwsza porażka w tym sezonie.

Nie tak miało wyglądać to spotkanie, a już na pewno nie taki miał być końcowy rezultat. Sokół pokrzyżował plany Unii Hrubieszów i na swoim terenie wywalczył cenne trzy punkty.

W pierwszych minutach meczu to Unia jako pierwsza stworzyła groźną akcję. Lewą stroną boiska przedarł się Marcel Pędlowski i oddał strzał, który jednak wyłapał bramkarz Sokoła. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Zarówno Sokół jak i Unia nie chciały się odsłonić. W związku z tym sytuacji na strzelenie gola z obydwu stron było jak na lekarstwo. Jeszcze przed końcem pierwszej części gry strzał sprzed pola karnego oddał Michał Kuczyński, jednak piłka po uderzeniu naszego pomocnika poszybowała obok słupka bramki strzeżonej przez Bartosza Kocyło. Kilka minut później główny arbiter zakończył pierwszą połowę.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gra nadal toczyła się głównie w środku boiska. Mały sygnał do ataków dał Unii Adam Barzał, napastnik Unii dwukrotnie odnalazł się najlepiej w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy jednak jego uderzenia były niecelne. W odpowiedzi w 76 minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową Tomasza Wikło pokonał Igor Mosurets i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Gospodarze poczuli, że mogą ten mecz wygrać i odważniej ruszyli do ataków jednak w kluczowych momentach podejmowali złe decyzje i ich ataki nie przyniosły zamierzonego efektu.

Ostatecznie Unia Hrubieszów przegrała pierwszy mecz w tym sezonie. Być może zapewnienie sobie przed tygodniem awansu wprowadziło do naszego zespołu pewne rozluźnienie. W dniu dzisiejszym zespół Unii przyjął zimny prysznic. Teraz przed podopiecznymi trenera Waldemara Koguta nowy tydzień, który trzeba przepracować intensywnie i w kolejnym spotkaniu pokazać się z jak najlepszej strony.

Sokół Zwierzyniec - Unia Hrubieszów 1:0 (0:0)

Skład Sokoła Zwierzyniec: Kocyło, Lachowicz, Mosurets, Białas (Mielnik), Kusy, Adamczuk (Cielica), Świdziński, Marzec, Lalik (Cieplechowicz), Kosiński, Żołdak (Malec)

Skład Unii Hrubieszów: Wikło, Seb. Oleszczuk, Starushkevych, Rossa, Kuron, Pędlowski, Bala (80' Kozioł), Jabłoński, Kuczyński, Niderla, Barzał (65' Różniatowski)

Żółte kartki: - Seb. Oleszczuk

Bramki: Mosurets 76'

Sędziował: Krzysztof Komisarczuk