2023-09-04 21:29  -  Patryk

Czarna seria trwa. Graf pokonał Unię.

Czarna seria trwa. Graf pokonał Unię.

W meczu V kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej, Unia Hrubieszów w meczu wyjazdowym przegrała 3:0 z Grafem Chodywańce.

Unia Hrubieszów rozpoczęła to spotkanie całkiem przyzwoicie. Przez pierwsze piętnaście minut meczu to podopieczni trenera Andrzeja Rycaka więcej utrzymywali się przy piłce. Niestety optyczna przewaga Unii Hrubieszów nie przekładała się jednak na sytuacje pod bramką rywala. W momencie, gdy wydawało się, że Unia kontroluje wydarzenia na boisku to Graf zdobył gola. Niedokładne podanie Krystiana Szury przechwycili gospodarze i po dośrodkowaniu piłki z prawej strony boiska w 22 minucie wynik spotkania otworzył Ivan Bobyliak. Podrażniona utratą gola Unia ruszyła do ataku. Najlepszą okazję na doprowadzenie do remisu po indywidualnym rajdzie lewą stroną boiska miał Mateusz Oleszczuk. Jednak uderzenie naszego skrzydłowego tylko otarło się o poprzeczkę bramki strzeżonej przez Piotra Waśkiewicza. W kolejnych minutach Unia nadal dążyła do doprowadzenia do remisu, jednak nie potrafiła przedostać się przez szczelną linię defensywy zespołu gospodarzy, a w odpowiedzi w 36 minucie Ivan Bobyliak wpisał się na listę strzelców po raz drugi. 

W drugiej części meczu Unia Hrubieszów chciała jak najszybciej zdobyć kontaktowego gola, jednak nadal nie miała pomysłu na przedostanie się przez linię obrony zespołu gospodarzy. Natomiast Graf jeszcze bardziej cofnął się do defensywy i szukał swoich szans w kontratakach. Kilkukrotnie podopieczni trenera Piotra Gozdka przeprowadzili groźne rajdy bokiem boiska, jednak po raz kolejny dobrze w bramce Unii Hrubieszów spisywał się Paweł Dejko . W 80 minucie gospodarze ponownie wyszli z kontratakiem, a Patryk Cymerman sfaulował jednego z zawodników Grafa. Główny arbiter spotkania bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Grygoriy Gudov i precyzyjnym uderzeniem tuż przy słupku pokonał bramkarza Unii. Jeszcze w samej końcówce dwie dogodne sytuacje na zdobycie gola miał Mateusz Olszak, jednak górą z pojedynków z pomocnikiem Unii wyszedł golkiper gospodarzy Piotr Waśkiewicz.


                                                          Graf Chodywańce - Unia Hrubieszów 3:0 (2:0)

Skład Grafa Chodywańce: Waśkiewicz, Bartecki (71' Błyskoń), Perec, Smoliński (57' Gozdek), Gudov (81' Szeliga), Hejzer (84' Smoliński), Murjas, Korbecki (55' Korzeniewski), Bobyliak (81' Bardega), Ciećko (73' Dziura)

Skład Unii Hrubieszów: Dejko, P. Cymerman (80' Filipczuk), Ogórek, Wanarski, Szura (80' Samochko), Zawadzki (70' Banit), Kociuba (55' Kiełbasa), A. Cymerman (77' Olszak), M. Oleszczuk, Savytskyi (60' Blicharz), Niderla

Żółte kartki: Bartecki, Perec, Smoliński - Wanarski, A. Cymerman

Bramki: Bobyliak 22', 36', Gudov 80'

Sędziował: Tomasz Buczkowski