2023-09-17 14:57  -  Patryk

Wysoka porażka w Miączynie.

Wysoka porażka w Miączynie.

Nie wyszedł podopiecznym trenera Andrzeja Rycaka mecz rozegrany na boisku w Miączynie. Unia Hrubieszów przegrała 5:1 z Olimpią Miączyn. Jedyną bramkę dla zespołu z Hrubieszowa strzelił Danylo Samochko.

Lepiej spotkanie w Miączynie rozpoczęła miejscowa Olimpia, która już w 6 minucie objęła prowadzenie za sprawą Kamila Znanieckiego, który otrzymał doskonałe podanie z prawej strony boiska i z bliskiej odległości pokonał Pawła Dejko. Po utracie gola to Unia Hrubieszów więcej utrzymywała się przy piłce chcąc doprowadzić jak najszybciej do remisu. Niestety podopiecznym trenera Andrzeja Rycaka brakowało pomysłu na konstruowanie ofensywnych akcji pod bramką rywala, a okazji na doprowadzenie do remisu było jak na lekarstwo. W związku z tym zespół gospodarzy dowiózł skromne prowadzenie do przerwy.

W drugiej części meczu Unia Hrubieszów za cel obrała sobie jak najszybsze doprowadzenie do remisu. Niestety zapędy hrubieszowskiej Unii bardzo szybko ostudził Mateusz Okoniewski, który już w 53 minucie wpadł w pole karne Unii Hrubieszów i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza Unii. Podopieczni trenera Andrzeja Rycaka jeszcze dobrze nie otrząsnęli się po stracie gola, a w 55 minucie było już 3:0 tym razem pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Przemysław Gałka. Piłka po uderzeniu grającego trenera Olimpii Miączyn odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki Unii. Nie minęło pięć minut, a gospodarze strzelili swojego czwartego gola. Tym razem w sytuacji sam na sam Pawła Dejko przelobował Przemysław Gałka. Unia Hrubieszów po otrzymaniu trzech ciosów w zaledwie kilka minut mogła już tylko walczyć o strzelenie honorowego gola. Dobrą okazje ku temu miał w 70 minucie spotkania Mateusz Oleszczuk, który przeprowadził rajd lewą flanką i uderzył tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Filipa Ochała. Kilka minut później ponownie lewą stroną boiska obrońcom zespołu gospodarzy urwał się Danylo Samochko i mocnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce bramki strzeżonej przez Filipa Ochała. Ostatnie słowo należało jednak do Olimpii Miączyn, która w 87 minucie ustaliła wynik spotkania na 5:1 za sprawą Oskara Lasoty.

                                                          Olimpia Miączyn - Unia Hrubieszów 5:1 (1:0)

Skład Olimpii Miączyn: Ochał, Gęśla (61' Fik), Śmiałko, Bator, Bidiuk (51' Magryta), Okoniewski (86' Lasota), D. Muzyczka, Podgórski, Oszust (85' Ulanowski), Znaniecki (70' K. Muzyczka), Gałka

Skład Unii Hrubieszów: Dejko, Blicharz (70' Filipczuk), P. Cymerman, Wanarski, Pochylczuk, Banit (80' Semeńczuk), Riazantsev (46' Samochko), Zawadzki (80' Nowosad), M. Oleszczuk, Kiełbasa (46' Olszak), Niderla

Żółte kartki: Bidiuk - Niderla

Bramki: Znaniecki 6', Okoniewski 53', Gałka 55', 58', Lasota 87' - Samochko 73'

Sędziował: Paweł Tucki