2020-08-12 20:34  -  Patryk

W dalszym ciągu bez punktów.

Unia Hrubieszów pozostaje wciąż bez punktów w lidze. W meczu III kolejki IV ligi lubielskiej, nasz zespół przegrał 3:0 ze Świdniczanką Świdnik. Sytuacja Unii Hrubieszów z meczu na mecz staje się coraz bardziej trudniejsza i już teraz wiadomo, że trzeba wrócić na właściwe tory i jak najszybciej  z meczu na mecz musimy zacząć punktować.

W dzisiejszym meczu kibice jeszcze dobrze nie zajęli miejsc na trybunach, a gospodarze wyszli już na prowadzenie. Po akcji bokiem boiska i dośrodkowaniu piłki w pole karne w 2 minucie spotkania Kamil Tomczyszyna pokonał Mateusz Wilk. Unia Hrubieszów chciała doprowadzić do remisu. W pierwszych 45 minutach dłużej operowaliśmy piłką, ale nasi zawodnicy nie mogli przedostać się przez obronę Świdniczanki. Piłkarze ze Świdnika w pierwszej połowie swoich szans szukali w kontrach, ale brakowało im wykończenia i wynik pierwszych 45 min nie uległ zmianie.

W drugiej połowie dogodną sytuację miał nasz nowy napastnik, jednak nie trafił czysto w piłkę, a ta powędrowała obok bramki goalkeepera Świdniczanki. W drugiej połowie to gospodarze zaczęli narzucać własne tępo gry. W 67 minucie po rzucie rożnym Kamil Tomczyszyn wypiąstkował piłkę, a ta spadła wprost pod nogi Karola Kowalskiego i mieliśmy 2:0. Natomiast w 75 minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Damian Miazga ustalając wynik spotkania 3:0.

Ostatnie 20 minut meczu to festiwal niewykorzystanych sytuacji Świdniczanki. Gospodarze raz za razem marnowali dogodne sytuacje. Pomimo postępu w grze naszej drużyny w dzisiejszym meczu to Świdniczanka była lepszym zespołem i wygrała zasłużenie.

Świdniczanka Świdnik Mały - Unia Hrubieszów 3:0 (1:0)

Skład Świdniczanki: Kowalczyk, Kowalski, Żmuda, Stępień, Warecki (Martyna), Pędlowski (Kowalewski), Orzędowski, Rusiecki (Miazga), Śliwa (Gadomski) Mazurek, Wilk (Babiarz)

Skład Unii Hrubieszów: Tomczyszyn, Wanarski, Baran (55' Pietrusiewicz), Kazan, A. Oleszczuk (74' Blicharz), Wiejak ,Podgórski, Turewicz, Pańko (81' Barszczewski), M. Oleszczuk (80' Herda), Szkutnik (66' Steciuk)

Zółte kartki: Kowalczyk, Orzędowski - A. Oleszczuk

Bramki: Wilk 2', Kowalski 67', Miazga 75'

Sędziował: Wojciech Wójcik (Lublin)