2020-10-25 17:49  -  Patryk

Rzuty karne zapewniły trzy punkty Świdniczance.

W meczu XIV kolejki IV ligi lubelskiej, Unia Hrubieszów przegrała na swoim stadionie 0:2 ze Świdniczanką Świdnik Mały. Bramki w Hrubieszowie padły tylko po strzałach z 11 metrów.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy mieli optyczną przewagę w posiadaniu piłki. Jednak początkowo nic z tego nie wynikało. W 19 minucie zawodnik Unii Hrubieszów, źle wybił piłkę i w pole karne Unii wpadł Kacper Kopyciński, który został nieprzepisowo zatrzymany przez Mariusza Podgórskiego. Sędzia główny dzisiejszego spotkania wskazał na jedenasty metr. Piłkę ustawioną na wapnie na gola pewnie zamienił Michał Zuber. W dalszej części pierwszych 45 minut Świdniczanka jeszcze dwa razy groźnie zagroziła bramce strzeżonej przez Kamila Tomczyszyna, jednak obydwa strzały gości zatrzymały się na bocznej siatce. Natomiast Unia Hrubieszów w pierwszej połowie ani razu nie zagroziła poważnie bramce gości.

W drugiej połowie Unia Hrubieszów chciała doprowadzić do remisu. Jednak nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na przejście obrony gości. W odpowiedzi prawą stroną boiska urwał się skrzydłowy Świdniczanki i po dograniu piłki w nasze pole karne ponownie popełniliśmy błąd przy wybiciu futbolówki, a ta trafiła pod nogi Adriana Szczerby, który zdaniem arbitra był faulowany. Po raz drugi sędzia główny wskazał na wapno i po raz drugi strzał z jedenastu metrów pewnie na gola zamienił Michał Zuber. Nasi zawodnicy groźniej zaatakowali w końcówce meczu kiedy to w dogodnej sytuacji znalazł się Mateusz Oleszczuk, jednak posłał piłkę ponad bramką. W kolejnej akcji prawą stroną boiska i po dośrodkowaniu piłki w pole karne przez Filipa Pietrusiewicza piłka trafiła w rękę obrońcy Świdniczanki, jednak sędzia tego nie zauważył. Warto też odnotować strzał z dystansu jednego z naszych piłkarzy, który został obroniony przez bramkarza gości, sędzia w tej sytuacji jednak nakazał wznowić grę z piątki.

Ostatecznie wygrała Świdniczanka Świdnik, która z przebiegu całego spotkania prezentowała dojrzalszą grę. Świdniczanka częściej utrzymywała się przy piłce i częściej była pod grą.

Unia Hrubieszów - Świdniczanka Świdnik Mały 0:2 (0:1)

Skład Unii Hrubieszów: Tomczyszyn, Blicharz, A. Oleszczuk, Turewicz, Pietrusiewicz, Wiejak, Podgórski, Szkutnik, Greniuk, Pańko, M. Oleszczuk

Ponadto zagrali: Wanarski, Kamiński, Steciuk, Herda, Barszczewski

Skład Świdniczanki Świdnik: Dejko, Kowalski, Żmuda, Szczerba, Martyna, Kopyciński, Miazga, Zuber, Śliwa, Kowalewski

Ponadto zagrali: Pędlowski, Babiarz, Warecki

Żółte kartki: Turewicz, Pietrusiewicz, Pańko, Wiejak, Podgórski - Wilk, Kowalewski

Czerwona kartka: Pietrusiewicz ( za dwie żółte)

Bramki: - Zuber 19' (k), 62' (k)