2021-02-04 17:58  -  Patryk

Czarne chmury nad Unią Hrubieszów.

Czarne chmury nad Unią Hrubieszów.

                                                                  KOMUNIKAT O SYTUACJI W KLUBIE.

Niestety, ale nad Unią gromadzą się coraz ciemniejsze chmury. Najgorszy scenariusz może okazać się prawdą i Unia Hrubieszów może nie przystąpić do rundy wiosennej sezonu 2020/2021. 

Miasto dotowało Klub o 80 tyś mniej w porównaniu do ubiegłego roku, przez co obecny Zarząd Klubu podał się do dymisji. Oficjalna dymisja ma nastąpić na walnym zebraniu 12 lutego 2021r.

Co z zawodnikami?                                                                                                                                                                                  Obecnie drużyna seniorów nie może oficjalnie trenować. Dochodzą słuchy, że nie ma już trenera Marka Sadowskiego, którego klub nie będzie w stanie zatrudnić przy obecnym budżecie. 

Zawodnicy przyjezdni: Miłosz Turewicz, Artur Szkutnik, Arkadiusz Drapsa oraz Kamil Tomczyszyn mają oferty z innych klubów i nie będą czekać w nieskończoność.

Dodatkowo całej sytuacji mają już dość również miejscowi zawodnicy. Filip Pietrusiewicz oraz Michał Blicharz przenieśli się do Warszawy. Mateusz Oleszczuk, Bartłomiej Greniuk, Michał Wiejak, Michał Herda, Łukasz Kamiński, Adrian Oleszczuk i Mariusz Podgórski również rozmawiają z innymi klubami.

Jak już wspomnieliśmy, 12 lutego Zarząd poda się do dymisji. Kiedy pojawi się nowy? Tydzień później? Dwa tygodnie później? LZPN z rozpoczęciem rundy nie będzie czekał na Unię Hrubieszów. Rozgrywki ligowe zostaną wznowione prawdopodobnie już 13 marca. Brak okresu przygotowawczego, brak organizacji wewnątrz klubu, brak informacji co dalej z klubem. Jedna wielka niewiadoma. 

Jeśli wszystko będzie zmierzać w tym kierunku, będzie to pierwsza w historii 76-letniego klubu taka sytuacja, że nie dokończy on rozgrywek ligowych. 

Kto poniesie za to odpowiedzialność? Jak władze miasta wyjaśnią brak rozmów z obecnymi władzami Klubu?

Jesteśmy pewni, że nasi kibice będą o tym pamiętać przy urnach, gdy o głosy w wyborach po raz kolejny będą zabiegać "przyjaciele" Klubu.

Warto w tej sytuacji przypomnieć, że dwa lata temu (po sezonie, w którym awansowaliśmy do IV ligi oraz zagraliśmy w 1/32 w Pucharze Polski z wielokrotnym mistrzem naszego kraju Górnikiem Zabrze),  odbyło się spotkanie podsumowujące udany okres Klubu. Już wtedy padły słowa od Pani burmistrz, która deklarowała swoją pomoc z Urzędu Miasta i zapewniała, że nie interesują ją żadne rozgrywki personalne. Świadkami tego byli działacze oraz zawodnicy naszego Klubu. Widocznie jednak po czasie niewłaściwie zinterpretowaliśmy słowa Pani Burmistrz rządzącej miastem Hrubieszów.

TEKST: Kamil Tomczyszyn