2021-08-18 21:10  -  Patryk

Koniec pucharowej przygody Unii Hrubieszów.

Można powiedzieć, że każda seria się kiedyś kończy. Po pięciu zwycięstwach z rzędu podopieczni Waldemara Koguta doznali smaku porażki. W dniu 18.08.2021r. o godz. 17:00 na stadionie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ulegliśmy Huczwie Tyszowce 0:3.

Goście od pierwszych minut starali się narzucić własne tempo gry. Już w pierwszych minutach po błędach w obronie naszego zespołu Huczwa miała dwie dogodne sytuacje na zdobycie gola. Jednak w bramce bardzo dobrze spisywał się Tomasz Wikło.W 18 minucie meczu prawą stroną boiska urwał się Gęborys i wyłożył piłkę do Antona Lytvyna, a ten z bliskiej odległości pokonał naszego bramkarza. W odpowiedzi dwie sytuacje na doprowadzenie do remisu miał Mateusz Wróbel. Jednak jeden z jego strzałów okazał się zbyt słaby, a drugi zablokował obrońca gości, który niewątpliwie uratował zespół Huczwy przed stratą gola.

W drugiej połowie to nadal Huczwa przeważała. Po stronie Unii Hrubieszów widocznych było dużo strat piłki w środkowej części boiska. Na domiar złego w 50 minucie faulowany był Szymon Nowak. Arbiter jednak nie dopatrzył się przewinienia, a Szymon nie był w stanie kontynuować dalej gry. Na chwilę obecną nie wiemy jak długa przerwa czeka naszego skrzydłowego. Chwile po tym feralnym  zdarzeniu Huczwa Tyszowce za sprawą Antona Lytvyna zdobyła swoją drugą bramkę. Taki wynik utrzymywał się, do 82 minuty kiedy to sam na sam z Tomaszem Wikło wyszedł Jakub Cielebąk i strzelił trzeciego gola dla zespołu z Tyszowiec, ustalając tym samym wynik końcowy spotkania.

Ostatecznie wygrała drużyna, która była bardziej zdeterminowana. Huczwa na pewno była faworytem tego meczu i wygrała zasłużenie, jednak Unia Hrubieszów mogła pokusić się o trafienie honorowe bo miała ku temu kilka okazji.

Unia Hrubieszów - Huczwa Tyszowce 0:3 (0:1)

Skład Unii Hrubieszów: Wikło, Kozak, Rossa, Hamidi, Kogut, Kuron, Bala, Kuczyński, Adamiec, Nowak, Wróbel

Ponadto zagrali: Sł. Oleszczuk, Seb. Oleszczuk, Barszczewski, M. Musiał, Stepaniuk

Skład Huczwy Tyszowce: Waśkiewicz, Skowronek, Ścibior, Duduś, Dworak, Turczyn, Shmat, Gęborys, Cielebąk, Lytvyn, Lis

Ponadto zagrali: Perdun, Okalski, Gałan, Materna

Żółte kartki: Bala - ?

Bramki: - Lytvyn 18', 55', Cielebąk 82'

Sędziował: Marcin Kluk

Już dziś zapraszamy na niedzielne ligowe spotkanie w którym na własnym boisku podejmiemy zespół Szumów Susiec. Mecz odbędzie się o godz. 15:00.