2022-02-19 20:29  -  Patryk

W czwartym sparingu Unia uległa Piaskovi.

Kolejny tydzień przygotowań do startu zamojskiej A-Klasy został podsumowany meczem kontrolnym z Piaskovią Piaski.

Zwieńczeniem kolejnego etapu okresu przygotowawczego był mecz kontrolny, który został rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Świdniku z występującą w Lubelskiej Klasie Okręgowej Piaskovią Piaski. Był to dla nas pożyteczny sprawdzian.  W meczu wystąpiło trzech zawodników, którzy w rundzie wiosennej wzmocnią nasz zespół, ponadto wystąpił jeden zawodnik testowany. Wszyscy pokazali się z dobrej strony. Po raz kolejny nie mogliśmy jednak skorzystać z kilku naszych podstawowych graczy co z pewnością wpłynęło na wynik sparingu, który oczywiście był sprawą drugorzędną.  W dniu dzisiejszym widać było głównie braki w grze obronnej, a na domiar złego urazu doznał nasz napastnik Kamil Olęder, czy uraz jest poważny okaże się wciągu najbliższych dni po badaniach zawodnika.

Jeżeli chodzi o przebieg meczu to Unia Hrubieszów jako pierwsza objęła prowadzenie, jednak jeszcze przed końcem pierwszej połowy Piaskovia Piaski doprowadziła do remisu. W pierwszej części drugiej połowy zespół z Piaskovi objął prowadzenie. Wynik 2:1 utrzymywał się do około 80 minuty meczu, a w ostatnich minutach spotkania rozwiązał się worek z bramkami. Wynik końcowy 1:5.

Unia Hrubieszów - Piaskovia Piaski 1:5 (1:1)

Skład Unii Hrubieszów: Wikło, Wojtal, Rossa, Sekulski, zawodnik testowany, Pędlowski, Kuron, Bala, Niderla, Adamiec, Olęder

Ponadto zagrali: Zając, Kucy, Różniatowski, Barzał, Krawczuk

Bramka dla Unii: Niderla

Kolejny mecz kontrolny podopieczni Waldemara Koguta zagrają w dniu 27.02 o godz. 12:00 na sztucznym boisku w Zamościu a naszym rywalem będzie Unia Rejowiec.