2022-03-19 16:32  -  Patryk

Remis w przedostatnim meczu kontrolnym.

Okres przygotowawczy Unii Hrubieszów zbliża się ku końcowi. W przedostatnim meczu kontrolnym podopieczni Waldemara Koguta zremisowali z występującym w Chełmskiej Klasie Okręgowej Ruchem Izbica 4:4. Na listę strzelców po stronie Unii Hrubieszów wpisali się: Marcel Pędlowski x3 oraz Michał Jabłoński.

W sobotnie południe mecz kontrolny lepiej rozpoczął Ruch Izbica, który starał się prowadzić grę na połowie Unii Hrubieszów. Podopieczni Waldemara Koguta rozpoczęli to spotkanie, jakby myślami nadal byli w szatni. Ruch pierwszą doskonałą okazję na zdobycie gola miał już w 15 minucie meczu, kiedy to arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy, jednak świetną interwencją w bramce popisał się Tomasz Wikło. Kilka minut później przy kolejnej ofensywnej akcji Ruchu Izbica sędzia odgwizdał kolejne przewinienie naszego zespołu, tym razem przed polem karnym. Do piłki podszedł Lewandowski i pięknym strzałem umieścił piłkę w okienku naszej bramki. Około 25 minuty gry po dośrodkowaniu z prawej strony boiska futbolówkę do bramki Unii skierował Jaremek. W odpowiedzi Unia Hrubieszów strzeliła bramkę kontaktową. Doskonałe podanie z prawej strony boiska otrzymał Marcel Pędlowski i z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki. Końcowe minuty pierwszej połowy to dwa ciosy wyprowadzone przez gospodarzy. Najpierw z rzutu wolnego przy samym słupku przymierzył Kaszak, a w 45 minucie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową Błonka pokonał Tomasza Wikło, chwilę później sędzia zakończył pierwszą część meczu.

Druga połowa to całkiem inna gra Unii Hrubieszów. Podopieczni Waldemara Koguta wyszli skoncentrowani od pierwszych minut i dążyli do odwrócenia losów tego spotkania. Już w 46 minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się Marcel Pędlowski i zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Unia Hrubieszów nie zamierzała na tym poprzestać i chciała jak najszybciej zdobyć gola kontaktowego, ta sztuka udała się w 65 minucie gry, gdy Pędlowski dostał doskonałe prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza gospodarzy, kompletując tym samym hattricka. W 75 minucie meczu mieliśmy upragniony remis. Mocny strzał sprzed pola karnego Kamila Olędra trafił w poprzeczkę, jednak do bezpańskiej piłki najszybciej doskoczył Michał Jabłoński i strzałem głową doprowadził do remisu. W końcówce meczu, Unia Hrubieszów miała jeszcze co najmniej dwie dogodne okazje do zdobycia bramki, jednak raz gospodarzy ratował bramkarz, a przy drugiej sytuacji obrońca wybijał piłkę z pustej bramki.

Ostatecznie zremisowaliśmy 4:4, pierwsza połowa należała do gospodarzy, natomiast w drugich 45 minutach oglądaliśmy taką Unie Hrubieszów jaką chcielibyśmy oglądać w rozgrywkach ligowych. Podopieczni Waldemara Koguta grali mądrze, realizowali założenia taktyczne i co najważniejsze byli skoncentrowani od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego.

Ruch Izbica - Unia Hrubieszów 4:4 (4:1)

Skład Unii Hrubieszów: Wikło, Wojtal, Starushkevych, Rossa, Jabłoński, Pędlowski, Sekulski, Bala, zawodnik testowany, Niderla, Olęder

Ponadto zagrali: Seb. Oleszczuk, Blicharz, Zając, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III

Bramki: Lewandowski, Jaremek, Kaszak, Błonka - Pędlowski x3, Jabłoński

Prawdopodobnie w weekend 26/27.03 rozegramy kolejny mecz kontrolny. Jednak szczegóły spotkania są jeszcze ustalane.