2022-04-10 19:33  -  Patryk

Unia Hrubieszów na piątkę.

W meczu XV kolejki, zamojskiej A-Klasy, Unia Hrubieszów pokonała Orzeł Tereszpol 5:0. Pierwszego gola w tym meczu strzelił Kazimierz Bala, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości. Drugi gol to efektowy samobój zespołu z Tereszpola, po dośrodkowaniu Sebastiana Koguta. Trzecia bramka była autorstwa Marcela Pędlowskiego, który otrzymał dokładne podanie od Sebastiana Oleszczuka i technicznym strzałem podwyższył nasze prowadzenie. Czwarty gol to uderzenie między nogami bramkarza autorstwa Adama Niderli. Natomiast wynik spotkania ustalił Krystian Kuron, który zdobył tzw. bramkę "stadiony świata".

Od pierwszych minut meczu Unia Hrubieszów nie czekała na to co zrobią goście, tylko od razu przejęła kontrolę nad środkiem pola oraz narzuciła swój rytm gry. Już pierwsza akcja meczu mogła przynieść gola dla Unii Hrubieszów. Bardzo groźny strzał sprzed pola karnego oddał Krystian Kuron. Uderzenie pomocnika Unii było jednak minimalnie niecelne. W 6 minucie meczu hrubieszowska Unia objęła prowadzenie. Dokładne podanie od Marcela Pędlowskiego otrzymał Kazimierz Bala i z bliskiej odległości pokonał golkipera gości. W 15 minucie meczu prowadziliśmy 2:0. Bardzo dobrą piłkę z lewej strony boiska posłał Sebastian Kogut, a jeden z obrońców Orła interweniował na tyle niefortunnie, że skierował futbolówkę do własnej bramki. Orzeł w przeciągu pierwszej połowy nie stworzył żadnego poważnego zagrożenia pod bramką Unii. Jedyny atak goście przeprowadzili zaraz po stracie pierwszego gola, kiedy to po błędzie  w środkowej części boiska sytuację ratować musiał Tomasz Rossa.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry nie uległ zmianie. Unia Hrubieszów nadal starała się prowadzić grę, natomiast Orzeł Tereszpol grał bardzo defensywnie.  Już w 50 minucie po dokładnym podaniu od Sebastiana Oleszczuka w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Marcel Pędlowski i technicznym uderzeniem podwyższył nasze prowadzenie. W 75 minucie było już 4:0 tym razem po akcji prawą stroną boiska w  sytuacji sam na sam znalazł się Adam Niderla i strzałem pod nogami bramkarza zdobył kolejnego gola dla hrubieszowskiej Unii. Końcowy wynik ustalił Krystian Kuron. Kapitan Unii pięknym uderzeniem z około 20 metrów zdobył tzw. bramkę "stadiony świata" trafiając w samo okienko.

Podsumowując Unia Hrubieszów odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo. Mając cały czas pod kontrolą wydarzenia na boisku. Podopieczni Waldemara Koguta w dniu dzisiejszym pokazali ofensywny i skuteczny futbol. W następnej XVI kolejce zamojskiej A-klasy Unia Hrubieszów zmierzy się z Ostoją Skierbieszów. Mecz zostanie rozegrany w Skierbieszowie w dniu 16.04.2022r. o godz. 11:00!

Unia Hrubieszów - Orzeł Tereszpol 5:0 (2:0)

Skład Unii Hrubieszów: Wikło (80' Nowak), S. Kogut (70' Wojtal), Starushkevych, Rossa (45' Kuczyński), Kozioł (55' Blicharz), Pędlowski (75' Barzał), Seb. Oleszczuk (60' Adamiec), Kuron, Bala, Niderla (75' Szady), Jabłoński

Skład Orła Tereszpol: Brodziak, Kozerak, Kulesza, Oszmaniec (65' Szuper), Pieczykolan, Róg, K. Szponar (76' Wasąg), Kiełbus (60' Wróbel), Stępień, E. Szponar, Pardo

Żółte kartki: Kiełbus

Bramki: Bala 6', gol samobójczy 15', Pędlowski 50', Niderla 75', Kuron 90'

Sędziował: Szymon Kłoczek