2023-02-19 16:18  -  Patryk

Zwycięstwo w drugim meczu kontrolnym.

W niedzielę 19 lutego o godz. 14:00 na sztucznym boisku w Zamościu, Unia Hrubieszów w swoim drugim meczu kontrolnym zmierzyła się z występującym w Chełmskiej Klasie Okręgowej Ruchem Izbica. Podopieczni trenera Waldemara Koguta po raz drugi podczas okresu przygotowawczego pokazali się z dobrej strony i pewnie pokonali Ruch Izbica 4:1.

W naszym zespole wystąpiło dwóch zawodników testowanych, którzy pokazali się z dobrej strony. Warto zaznaczyć, że w dniu dzisiejszym szansę gry od pierwszych minut ponownie otrzymał Piotr Kiełbasa, a w drugiej połowie na boisku zameldował się Dawid Kozak, który również wypadł bardzo dobrze.

Pierwsza część meczu odbyła się pod dyktando Unii Hrubieszów, która nieźle utrzymywała się przy piłce i była dobrze zorganizowana w obronie. Już na początku spotkania gola dla Unii Hrubieszów strzelił Adam Niderla. Do przerwy Unia Hrubieszów prowadziła tylko 1:0, ale wynik mógł być znacznie wyższy, jednak w szeregach hrubieszowskiej Unii szwankowała skuteczność. Na początku drugiej części meczu Unia Hrubieszów zadała rywalowi dwa szybkie ciosy. Najpierw na listę strzelców wpisał się Krystian Kuron, który zamknął dośrodkowanie Adama Niderli, a chwilę później na 3:0 trafił Adam Barzał, który w sytuacji sam na sam nie pozostawił żadnych szans bramkarzowi Ruchu. Jeszcze pod koniec spotkania na listę strzelców ponownie wpisał się Adam Niderla. Jednak ostatnie słowo należało do Ruchu Izbica, który w ostatniej minucie spotkania wywalczył rzut karny, a następnie wywalczoną jedenastkę zamienił na honorowe trafienie w tym meczu. Ostatecznie Unia Hrubieszów wygrała 4:1 i jest to bardzo dobry wynik z którego trzeba się cieszyć, jednak musimy pamiętać, że to tylko sparing.

Ruch Izbica - Unia Hrubieszów 1:4 (0:1)

Skład Ruchu Izbica: zaw. test, Bożko, Nizioł, Blonka, Czochrowski, P. Lewandowski, G. Lewandowski, Kliszcz, Jakóbczak, B. Jaremek, Zaprawa

Ponadto zagrali: M. Jaremek, Antoniak, D. Jaremek, Chwała, Pawlak

Skład Unii Hrubieszów: Grzęda, Starushkvych, Posikata, Tomaszewski, Sowa, S. Oleszczuk, Kuron, Niderla, Kiełbasa, Wanarski, Barzał

Ponadto zagrali: Kozak, Banit

Bramki: P. Lewandowski - Niderla x2, Kuron, Barzał