2024-05-20 11:35  -  Patryk

Unia pokonana przez Grom.

W meczu XXVI kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej, Unia Hrubieszów w meczu rozegranym na stadionie w Różańcu przegrała z miejscowym Gromem 8:0.

Grom Różaniec już od pierwszych minut starał się narzucić własny styl gry. Tym samym zepchnął zespół Unii Hrubieszów do gry defensywnej. Do 35 minuty meczu podopieczni trenera Piotra Stadnickiego odpierali ataki gospodarzy. Kilkukrotnie przed utratą gola Unię Hrubieszów ratował Stanisław Dudek oraz kilkukrotnie naszej drużynie dopisywało szczęście. Niestety w 38 minucie po raz pierwszy piłkę w siatce bramki Unii Hrubieszów umieścił Akaki Shamatava. Ten sam zawodnik trzy minuty później dołożył swoje drugie trafienie, a w 45 minucie bramkę do szatni dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Kwiatkowski tworząc tym samym solidną przewagę dla zespołu z Różańca.

W drugiej połowie trener Piotr Stadnicki zmuszony był przeprowadzić dwie wymuszone zmiany. Kontuzjowanych: Danyla Samochko oraz Filipa Turzyńskiego zastąpili: Piotr Kiełbasa oraz Wojciech Prokopowicz. Zmiany te wymusiły również zmianę ustawienia na boisku w szeregach Unii Hrubieszów. Nie przeszkodziło to jednak zespołowi gospodarzy w kontynuowaniu popisów strzeleckich. W 65 minucie bramkę na 4:0 strzelił Volodymyr Halych. Chwilę później zespół gospodarzy otrzymał rzut karny za zagranie piłki ręką przez Huberta Boczkowskiego. Jednak w tej sytuacji jeden zawodników Gromu posłał piłkę ponad bramką strzeżoną przez Stanisława Dudka. W 70 minucie Akaki Shamatava skompletował swojego hattricka i tym samym wynik na tablicy pokazywał już 5:0. Następnie na listę strzelców wpisywali się kolejno: w 73 minucie Jakub Padiasek, w 78 minucie Kamil Kaproń oraz w 90 minucie swoje drugie trafienie w tym meczu zaliczył Jakub Padiasek ustalając wynik spotkania na 8:0.

Grom Różaniec - Unia Hrubieszów 8:0 (3:0)

Skład Gromu Różaniec: Szawara, Mielniczek, D. Konopka (58' Hanas), Halych (82' Dudziński), Kozyra (70' Bukowiński), Puchacz, P. Konopka (58' Volkodac), Shamatava, Cynka (63' Padiasek), Pigan (58' Kaproń), Kwiatkowski (70' Pałubski)

Skład Unii Hrubieszów: Dudek, Boczkowski, Wanarski, P. Cymerman, Pochylczuk, A. Cymerman, Niderla, Banit, Olszak (75' Filipczuk), Turzyński (45' Prokopowicz), Samochko (42' Kiełbasa)

Żółte kartki: - A. Cymerman

Bramki: Shamatava 37', 40', 70', Padiasek 73', 90', Kwiatkowski 45+1', Halych 65', Kaproń 78'