2024-06-09 12:19  -  Patryk

Unia pokonała Spartę.

W meczu XXIX kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej rozegranym na stadionie w Łabuniach, Unia Hrubieszów pokonała 4:1 Spartę Łabunie. Na listę strzelców po stronie hrubieszowskiej Unii wpisali się: Danylo Samochko x2, Filip Turzyński oraz Adam Niderla.

Od początku meczu było widać, że Unia Hrubieszów w starciu ze Spartą Łabunie chce zgarnąć komplet punktów, a zarazem chciała zrehabilitować się za ostatnią porażkę z rundy jesiennej z drużyną z Łabuń. Podopieczni trenera Piotra Stadnickiego od samego początku spotkania starali się kontrolować wydarzenia na boisku. Pomimo tego, że Unia przez większość czasu utrzymywała się przy piłce to nie potrafiła znaleźć sposobu na przedostanie się przez linię defensywy Sparty. Zawodnicy z Łabuń mądrze przesuwali się w defensywie, szukając swoich szans w kontratakach. Podopiecznym trenera Piotra Stadnickiego defensywę drużyny gości udało się złamać dopiero w 43 minucie meczu, kiedy to po szybkim rozegraniu piłki akcję prawą stroną boiska przeprowadził Mateusz Oleszczuk, a następnie nasz napastnik wyłożył piłkę wprost na nogę Danyla Samochko, który z bliskiej odległości pokonał Jakuba Wołoszyna. Unia chciała za wszelką cenę pójść za ciosem i podwyższyć swoje prowadzenie jeszcze przed przerwą, jednak w szeregach Unii Hrubieszów szwankowała skuteczność.

W drugiej części meczu Unia Hrubieszów szybko podwyższyła swoje prowadzenie, bowiem już w 53 minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Filip Turzyński. Niestety pięć minut później gospodarzom udało się zaliczyć kontaktowe trafienie za sprawą Adriana Wójcickiego. Po strzeleniu kontaktowego gola podopieczni trenera Mariusza Kycko poczuli wiatr w żagle i w kolejnych minutach kilkukrotnie zakotłowało się w polu karnym hrubieszowskiej Unii, jednak w szeregach zespołu gospodarzy brakowało skuteczności. W odpowiedzi Adam Niderla po indywidualnej akcji lewą stroną boiska wpadł w pole karne Sparty Łabunie i mocnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Jakuba Wołoszyna, podwyższając tym samym prowadzenie hrubieszowskiej Unii na 3:1. Ostatni cios Sparcie zadał w 92 minucie Danylo Samochko, który otrzymał dokładne podanie z środkowej strefy boiska od Leona Dąbrowskiego i w sytuacji sam na sam wygrał pojedynek z golkiperem gospodarzy.

Sparta Łabunie - Unia Hrubieszów 1:4 (0:1)

Skład Sparty Łabunie: Wołoszyn, Zając (85' Karwina), Wilczyński (56; Wolski), Wójcicki, Dudek, Przyczyna (75' Gulak), Margol, Latawiec (70' Branecki), Nowak, Buczek, Bosiak

Skład Unii Hrubieszów: Dudek, P. Cymerman, Wanarski, A. Cymerman, Filipczuk, Blicharz (48' Kiełbasa), Niderla, Turzyński (60' Cebula), Filipczuk (87' Dąbrowski), Samochko, Oleszczuk

Żółte kartki: Buczak, Dudek

Bramki: Wójcicki 59' - Samochko 43', 92', Turzyński 53', Niderla 82'