2024-06-16 14:14  -  Patryk

Przegrana w Goraju. Los Unii zależy od Huczwy.

W meczu XXX kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej, Unia Hrubieszów przegrała w meczu wyjazdowym 1:0 z Metalowcem Goraj. Ogólnie spotkanie stało na średnim poziomie, a kibice zgromadzeni na stadionie w Goraju nie mieli okazji zobaczyć wielu bramek.

Pierwsza połowa rozczarowała kibiców. Na boisku panował chaos, mnóstwo niedokładnych podań oraz brak składnych akcji z obydwu stron. Głównie w pierwszej połowie rządził przypadek. Obydwie drużyny starały się długimi podaniami z pominięciem środkowej linii boiska przenieść akcję pod bramkę rywala. Obraz gry wyglądał tak samo zarówno po stronie Metalowca jak i Unii. W pierwszej połowie nasza drużyna za sprawą Mateusza Oleszczuka umieściła piłkę w bramce rywala, jednak arbiter dopatrzył się w tej sytuacji spalonego i gola nie uznał. Gospodarze również mieli swoje okazje których jednak nie wykorzystali.

Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zbytnio zmianie. Unia chciała strzelić upragnionego gola, jednak nie mogła znaleźć sposobu na umieszczenie piłki w bramce strzeżonej przez Patryka Witko. Gospodarze również nie mieli klarownej sytuacji na podwyższenie wyniku. Jednak w w 53 minucie Bartosz Sowa odnalazł się najlepiej w zamieszaniu w polu karnym Unii Hrubieszów i pewnie pokonał Stanisława Dudka. Unia nie mając nic do stracenia zaczęła grać odważniej, a dobre okazje na doprowadzenie do remisu mieli m.in: Adam Niderla, Szymon Wanarski oraz Leon Dąbrowski. Niestety w szeregach hrubieszowskiej Unii szwankowała skuteczność. W 94 minucie za faul przed polem ukarany czerwoną kartką został bramkarz Unii Hrubieszów Stanisław Dudek, a chwilę później gospodarze umieścili futbolówkę w bramce Unii po raz drugi w tym meczu, jednak tym razem sędzia boczny podniósł chorągiewkę i trafienie nie zostało uznane. Tym samym spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0.

Unia Hrubieszów walcząc w tym sezonie do końca niestety nie zapewniła sobie pewnego utrzymania w Zamojskiej Klasie Okręgowej. Zabrakło niewiele, aby jednak osiągnąć ten cel. Los Unii Hrubieszów jest teraz w rękach Huczwy Tyszowce, bowiem jeżeli drużyna z Tyszowiec awansuje poprzez baraże do IV ligi to zapewni utrzymanie pośród piątoligowców Unii Hrubieszów.

Metalowiec Goraj - Unia Hrubieszów 1:0 (0:0)

Skład Metalowca Goraj: Witko, M. Papierz, Dzwolak, Malec, Pawelec (70' P. Papierz), Wlizło, Decyk, Sowa (87' Maksymiec), Łazur ((68' Czajka) 90' Kozioł), Piątek (83' Próchno), Czajka

Skład Unii Hrubieszów: Dudek, A. Cymerman, Wanarski, P. Cymerman (94' Nieckarz), Nowosad (46' Olszak), Blicharz (63' Kiełbasa), Turzyński (55' Banit), Niderla, Nowak (60' Boczkowski), Samochko (85' Dąbrowski), Oleszczuk

Żółte kartki: Wlizło - Samochko, Blicharz, Stadnicki (trener)

Czerwona kartka: - Dudek

Bramki: Sowa 53'

Sędziował: Piotr Burak