2019-09-14 21:00  -  Patryk

Przegrywamy "wygrany" mecz z Lublinianką

W meczu VII kolejki IV ligi lubelskiej przegrywamy na własnym boisku z Lublinianką Lublin 4:3. Niestety przegrywamy mecz, który powinniśmy wygrać.

Spotkanie rozpoczęło się od sytuacji bramkowej dla Unii Hrubieszów. Już w pierwszej minucie Bartłomiej Greniuk wyłożył piłkę Arkadiuszowi Drapsie, który miał przed sobą pustą bramkę, ale uderzył zbyt słabo i futbolówkę wybił obrońca Lublinianki. Już minutę później swoją akcję przeprowadzili goście, wywalczając rzut wolny. Po dograniu piłki w pole karne najlepiej odnalazł się Jarosław Milcz wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Minęło kilka minut i mieliśmy remis. Bramkę dla Unii zdobył Mateusz Oleszczuk, który wyprzedził obrońcę rywala oddał strzał, który jednak wybronił bramkarz Lublinianki, ale przy dobitce był już bez szans. W 32 minucie nasz zespół wyszedł na prowadzenie za sprawą kapitana Łukasza Kamińskiego. Zarówno Unia jak i Lublinianka miały swoje sytuacje na zdobycie bramki, ale wynik w pierwszych 45 minutach nie uległ już zmianie.

Już na początku drugiej połowy nasz zawodnik za zagranie piłki ręką ujrzał drugą żółtą kartkę i musiał przedwcześnie opuścić boisko. Na domiar złego goście po rzucie wolnym doprowadzili do remisu. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, bramkarz Lublinianki sfaulował naszego zawodnika a sędzia wskazał na 11 metr. Do rzutu karnego podszedł  Mariusz Podgórski, ale jego strzał został obroniony, na szczęście dla Unii bramkarz gości popełnił błąd wychodząc przed linie bramkową i sędzia nakazał powtórzenie karnego jednocześnie ukarał bramkarza drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną. Tym razem do futbolówki podszedł Yevhenii Grui i wyprowadził nas na prowadzenie. Końcówka meczu należała jednak do Lublinianki najpierw po szybkiej kontrze w 87 minucie do remisu doprowadził Rapa, a następnie w 93 minucie prowadzenie gościom dał Jarosław Milcz. Zapewniając tym samym punkty swojej drużynie. Niestety pomimo błędów sędziego w tym meczu przegrywamy go na własne życzenie.

Skład Unii Hrubieszów: Wyłupek, Pietrusiewicz, Kazan, Alokhin, M.Oleszczuk, Wiejak, Kamiński, Podgórski, Greniuk (87' A.Oleszczuk), Grui, Drapsa

Skład Lublinianki Lublin: Żuber, Kowalczyk (65' Iwańczuk), Dzyr, Maliszewski, Kośka, Rybak, (80' Rasiński), Stępień (70' Kuzioła), Wrzesiński, Pikul (83' Toruń), Milcz, Rapa