2019-09-22 22:13  -  Patryk

Unia przegrywa w Tomaszowie

W meczu VIII kolejki IV ligi lubelskiej, Unia Hrubieszów przegrała na wyjeździe z Tomasovią Tomaszów Lubelski 2:0.

Początek spotkania był wyrównany. Zarówno Unia jak i Tomasovia starały się operować piłką głównie w środkowej części boiska. w 25 minucie w polu karnym Tomasovii znalazł się Yevhenii Grui, który został powalony na ziemię przez obrońcę gospodarzy. Główny arbiter tego spotkania nie dopatrzył się jednak przewinienia zawodnika z Tomaszowa. Niestety nasz piłkarz nie był w stanie kontynuować dalej gry i potrzebna była zmiana. w 30 minucie po rzucie rożnym w zamieszaniu w polu karnym Unii Hrubieszów najlepiej odnalazł się  Wesley Vincent Cain, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kilka minut później czerwoną kartką za niesportowe zachowanie (Uderzenie zawodnika Unii w twarz) ukarany został Oleksandr Zozulia. Wiedząc, że drużyna z Tomaszowa będzie w osłabieniu Unia ruszyła do ataków, niestety po stracie piłki w 45 minucie drugą bramkę dla gospodarzy zdobył  Arkadiusz Smoła.

W drugiej części spotkania Unia przystąpiła z planem, aby jak najszybciej zdobyć bramkę kontaktową. Tak się jednak nie stało. Nasza drużyna owszem dążyła do poprawienia niekorzystnego wyniku. Natomiast Tomasovia mądrze się broniła i wyprowadzała groźne kontry. Na domiar złego przedwcześnie  za drugą żółtą kartkę boisko opuścić musiał Yaroslav Alokhin. Tomasovia może nie zaprezentowała wielkiej piłki, ale była przede wszystkim skuteczniejsza od Unii i dzięki temu mogła się cieszyć z trzech punktów w dzisiejszym spotkaniu.

Skład Tomasovi Tomaszów Lubelski: Krawczyk, D. Szuta,  Chmura, Smoła, Zozulia, Baran (91' Żerucha), Turewicz (62' Stożek), Pleskacz, Gęborys (74' Łeń), Cain (80' Żurawski), Rataj (62' J. Szuta)

Skład Unii Hrubieszów: Krawczuk, Blicharz, Alokhin, Kazan (80' Smoła),  M. Oleszczuk,  Kamiński, Podgórski, Wiejak (75' Steciuk), Grui (25' A. Oleszczuk), Greniuk (85' Pańko) Drapsa