2019-10-20 00:15  -  Patryk

Unia lepsza od Huczwy.

W meczu XII kolejki, IV ligi lubelskiej Unia Hrubieszów pokonała przed własną publicznością Huczwę Tyszowce 2:0. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli: Arkadiusz Drapsa oraz Mariusz Podgórski.

Spotkanie na obiekcie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji lepiej rozpoczęło się dla Unii Hrubieszów. Już w pierwszych minutach meczu nasza drużyna mogła objąć prowadzenie. Niestety strzał Arkadiusza Drapsy do pustej bramki był zbyt słaby i zawodnicy Huczwy sobie z nim poradzili. Przez pierwsze dwadzieścia minut pierwszej połowy Unia coraz bardziej przeważała. Niestety w atakach naszej drużyny brakowało ostatniego podania. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni. Naszą drużynę po raz kolejny w tym sezonie ratował nasz bramkarz, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, a  na domiar złego w 37 minucie za faul, czerwoną kartką ukarany został Dominik Kazan. Tak więc dalej musieliśmy sobie radzić w dziesięciu. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej odsłonie to Huczwa pierwsza zagroziła bramce Unii Hrubieszów. Damian Ziółkowski po minięciu naszego bramkarza miał przed sobą pustą bramkę, ale na nasze szczęście trafił w jednego z naszych obrońców. Unia Hrubieszów szybko wyprowadziła kontratak, a nieporozumienie pomiędzy bramkarzem a obrońcą Huczwy wykorzystał Arkadiusz Drapsa i skierował piłkę do pustej bramki. W kolejnych minutach meczu Unia miała kilka sytuacji, ale naszym zawodnikom brakowało skuteczności. W 95 minucie spotkania, gdy wszyscy szykowali się do opuszczenia stadionu, w pole karne gości wpadł Michał Herda, który wyłożył piłkę Mariuszowi Podgórskiemu, a ten zamienił tą sytuację na bramkę, ustalając wynik spotkania.

Unia Hrubieszów - Huczwa Tyszowce 2:0 (0:0)

Skład Unii Hrubieszów: Krawczuk, M.Oleszczuk, A. Oleszczuk (80' Alokhin), Baran, Blicharz (94' Smoła), Wiejak (46' Podgórski), Kamiński (80' Pietrusiewicz), Kazan, Pańko, Greniuk (90' Herda), Drapsa

Skład Huczwy Tyszowce: Guz, Szatała (75' Lis) Materna, Anioł, Dworak, Sara, Onkiewicz, Ziółkowski, Miedźwiedź (63' Okalski), Mruk, Bojko (53' Gilarski)

Bramki: Drapsa 53', Podgórski 95'