2019-11-03 22:05  -  Patryk

Włodawianka pokonała Unię (foto + video)

W meczu XIV kolejki IV ligi lubelskiej, Unia Hrubieszów przegrała na swoim stadionie 1:2 z Włodawianką Włodawa.

Spotkanie dobrze rozpoczęła Unia, która częściej utrzymywała się przy piłce i starała się zagrażać bramce gości. Niestety naszej drużynie brakowało przede wszystkim ostatniego podania, które mogło otworzyć drogę do bramki Włodawian. W 36 minucie spotkania wystarczyła jedna strata piłki przez nasz zespół i Włodawianka wyszła na prowadzenie. Akcję skutecznie wykończył Piotr Pacek, który znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem.

Do drugiej części meczu Unia przystąpiła z planem, aby jak najszybciej doprowadzić do wyrównania i  tak właśnie się stało w 55 minucie. Po faulu na Filipie Pietrusiewiczu, sędzia podyktował rzut karny, a jedenastkę pewnie wykorzystał Arkadiusz Drapsa. Po doprowadzeniu do remisu przez nasz zespół, gra toczyła się głównie w środku boiska  i wszystko w tym meczu mogło się wydarzyć. Skończyło się chyba najgorzej jak mogło w 90 minucie  piłkę czysto wybił Mateusz Pańko, jednak główny arbiter spotkania dopatrzył się faulu i odgwizdał rzut wolny dla gości. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu i dograniu piłki przez zawodnika Włodawianki futbolówkę do bramki głową wpakował Jakub Kawalec. Tutaj zdaniem wielu sędzia również popełnił błąd uznając bramkę ze spalonego. Takie porażki bolą najbardziej. Mecz był  wyrównany. Nie byliśmy drużyną gorszą, a o stracie cennego punktu nie zadecydowała dobra akcja drużny przeciwnej, a błąd sędziego.

Unia Hrubieszów - Włodawianka Włodawa 1:2 (0:1)

Skład Unii Hrubieszów: Krawczuk (46' Wyłupek), Pietrusiewicz (80' Steciuk), Baran (60' Alokhin), Kazan, Blicharz, Kamiński, Wiejak, Podgórski, Pańko, Drapsa, Greniuk

Skład Włodawianki Włodawa: Polak, Naumiuk (71' Kamiński), Nielipiuk, Błaszczuk, Gontarz, Kwiatkowski, Skrzypek (55' Chodziutko), Pacek, Magdysz (78' Kawalec), Waszczyński, Budzyński

Bramki: Drapsa 53' (rzut karny) - Pacek 36', Kawalec 90'