2019-11-17 00:25  -  Patryk

Zwycięstwo Unii w starciu beniaminków

W meczu XVI kolejki IV ligi lubelskiej, Unia Hrubieszów pokonała w Międzyrzecu Podlaskim miejscowy Huragan 2:0. Bramki na wagę trzech punktów dla naszego zespołu zdobyli: Arkadiusz Drapsa oraz Bartłomiej Greniuk. Warto dodać, że przed dzisiejszym spotkaniem Huragan zanotował tylko jedną porażkę na własnym boisku kiedy to uległ Włodawiance Włodawa. Natomiast Unia Hrubieszów jest pierwszą drużyną w tym sezonie, która zdołała zachować czyste konto na trudnym terenie w Międzyrzecu Podlaskim.

Pierwszą groźną sytuacje bramkową mieli gospodarze. Hubert Łukanowski zagrał prostopadłą piłkę wzdłuż pola karnego Unii, jednak nikt z gospodarzy tej akcji nie zamknął. Chwilę później to nasz zespół cieszył się z prowadzenia. Naciskany przez naszego zawodnika bramkarz Huraganu popełnił błąd przy wybiciu piłki i Arkadiusz Drapsa znalazł się sam na sam z pustą  bramką. Swoją sytuację oczywiście wykorzystał. Jeszcze w  końcówce pierwszej połowy do piłki dopadł Bartłomiej Greniuk, wyprzedził dwóch obrońców gospodarzy i pokonał w pojedynku sam na sam Krzysztofa Płodowskiego.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Huragan nie mógł sobie stworzyć dogodnej sytuacji bramkowej. Natomiast Unia Hrubieszów wyprowadzała groźne kontry. Kilka razy zabrakło naszym zawodnikom zimnej krwi przy wykończeniu akcji. Jednak po dobrym spotkaniu zasłużenie wygrywamy ten mecz i dopisujemy do swojego konta ważne trzy punkty.

Huragan Międzyrzec Podlaski - Unia Hrubieszów 0:2 (0:2)

Skład Huraganu Międzyrzec Podlaski: Płodowski, Grochowski (46' Panasiuk), Mirończuk, Olszewski, Weręgowski, H.Łukanowski, Czumer (65' Gromysz), Całka (46' S. Łukanowski), B. Tkaczuk (72' Chudowolski), Pakuła (46' Wiraszka), Paczuski

Skład Unii Hrubieszów: Krawczuk, Pietrusiewicz, Alokhin, Kazan, M. Oleszczuk, Kamiński, Wiejak, Podgórski,  Pańko (80' Steciuk), Drapsa, Greniuk (89' Herda)

Bramki: 16' Drapsa, 45' Greniuk