2020-07-26 22:02  -  Patryk

Pucharowa porażka z Orlętami.

W półfinale Pucharu Polski na szczeblu LZPN, Unia Hrubieszów przegrała z Orlętami-Spomlek Radzyń Podlaski 0:5 (0:1).

Przed meczem uczciliśmy minutą ciszy pamięć o zmarłym Romanie Giergielu, który był znanym nauczycielem wychowania fizycznego oraz trenerem Unii w latach 80'. Następnie Prezes ZOZPN Stanisław  Pryciuk oraz V-ce Prezes Jerzy Bojko, wręczyli zawodnikom Unii Hrubieszów Puchar oraz nagrodę pieniężną wysokości 1500 zł, za wygranie okręgowego Pucharu Polski.

Pierwsza połowa należała do gości, którzy w zasadzie przez całe 45 minut prowadzili grę. Pierwszy raz piłka w bramce Unii znalazła się już na początku spotkania. Jednak w tej sytuacji główny arbiter dzisiejszego meczu dopatrzył się spalonego. W kolejnych  minutach pierwszej połowy nadal atakowały Orlęta, ale świetnie w bramce Unii spisywał się Kamil Tomczyszyn. W 40 minucie arbiter dopatrzył się przewinienia jednego z naszych obrońców i wskazał na 11 metr, ale i tym razem górą był nasz bramkarz. Kilka minut później zespół gości miał rzut wolny. Po uderzeniu Patryka Szymali piłka przeszła przez mur ustawiony przez zawodników Unii i wpadła przy samym słupku bramki strzeżonej przez Tomczyszyna. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło.

Na początku drugiej połowy mogliśmy mieć nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone. Na początku drugich 45 minut dwie dogodne sytuacje miał Michał Herda. Niestety za pierwszym razem przeniósł piłkę nad poprzeczką, a za drugim przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Orląt. W odpowiedzi drugą swoją bramkę zdobyli goście tym razem na listę strzelców wpisał się Szymon Kamiński. W dalszej części meczu ponownie zaczęli przeważać zawodnicy z Radzynia Podlaskiego i rozwiązał się worek z bramkami. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Wojczuk, Rycaj, Bożym.

Unia Hrubieszów - Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 0:5 (0:1)

Skład Unii Hrubieszów: Tomczyszyn, Wiejak, Baran, Pietrusiewicz, Wanarski, Kazan, Greniuk, Pańko (78' Blicharz), Podgórski, M. Oleszczuk, Herda (82' Steciuk)

Skład Orląt Radzyń Podlaski: Klebaniuk, Nowosadko, Kursa, Kot (78' Wiatrak), Szymala (62' Idzikowski), Syryjczyk, Kobiałka (75' Korolczuk), Kamiński (60' Bożym), Rycaj, Kalita (69' Kuźma), Wojczuk

Żółte kartki: Pietrusiewicz, Kazan, Podgórski - Wojczuk, Rycaj, Kuźma

Bramki: Szymala 43', Kamiński 55', Wojczuk 73', Rycaj 85', Bożym 90'

Sędziował: Michał Mikulski (Lublin)