2020-08-22 23:47  -  Patryk

Unia zdobyła ważne trzy punkty w Biłgoraju.

W meczu V kolejki IV ligi lubelskiej, Unia Hrubieszów pokonała na wyjeździe Ładę Biłgoraj 2:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli kolejno: Bartłomiej Greniuk oraz Mariusz Podgórski z rzutu karnego.  Dla Unii Hrubieszów jest to druga wygrana w obecnym sezonie.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęła Unia Hrubieszów. Nasza drużyna od początku starała się grać kombinacyjnie piłką. Jednak przez pierwszą połowę gra toczyła się głównie w środku boiska, gdyż żadna z drużyn nie chciała się zbytnio odsłonić. Unia Hrubieszów dużą ilością podań próbowała przedostać się przez obronę gospodarzy, jednak w pierwszych 45 minutach nie udało się nam poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Łukasza Szawarę. Gospodarze natomiast próbowali stworzyć sobie sytuację na zdobycie gola po stałych fragmentach gry, jednak bezskutecznie i po 45 minutach mieliśmy bezbramkowy remis.

W  drugiej połowie gra się ożywiła. W 50 minucie spotkania sam na sam z bramkarzem Łady wyszedł Artur Szkutnik i przerzucił piłkę nad interweniującym Łukaszem Szawarą, jednak futbolówkę zmierzającą do pustej bramki z lini bramkowej wybił obrońca gospodarzy. Chwilę później Unia Hrubieszów przeprowadziła kolejną akcję, Bartłomiej Greniuk urwał się lewą stroną boiska i dośrodkował piłkę w kierunku bliższego słupka bramki gospodarzy, niespodziewanie bramkarz Łady popełnił błąd a piłka odbiła się od jego ręki i wpadła do bramki. Następnie po dośrodkowaniu Miłosza Turewicza jeden z obrońców Łady zagrał piłkę ręką w polu karnym. Arbiter główny dzisiejszego spotkania podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł nasz kapitan Mariusz Podgórski i strzałem w dolny róg bramki pokonał bramkarza Łady. W kolejnych minutach zarówno Unia jak I Łada miały sytuacje bramkowe, jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Łada Biłgoraj - Unia Hrubieszów 0:2 (0:0)

Skład Łady Biłgoraj: Szawara, Raduj, Kupiec, Kuliński, Czok, Czerw, Bevza, Nawrocki, Kapuśniak, Deriabin (63' Niedźwiedzki), Koguc (63' Branewski)

Skład Unii Hrubieszów: Tomczyszyn, A. Oleszczuk, Kazan, Pietrusiewicz, Blicharz (76' Wanarski), Wiejak (56' Turewicz), Greniuk (92' Barszczewski), Pańko, Podgórski, M.Oleszczuk (90' Steciuk), Szkutnik (81' Herda)

Żółte kartki: Kuliński, Raduj, Kapuśniak - Pietrusiewicz, Szkutnik

Bramki: Greniuk 54', Podgórski 69'

Sędziował: Kacper Gil

Już w środę w ramach rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski, Unia Hrubieszów ponownie zmierzy się z Ładą Biłgoraj. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie w Biłgoraju.