2020-11-15 17:51  -  Patryk

Derby są nasze!

Derby powiatu hrubieszowskiego dla Unii. W meczu XVIII kolejki IV ligi lubelskiej, Unia Hrubieszów wygrała 2:1 z drużyną Kryształu Werbkowice. Bramki dla Unii na wagę trzech punktów zdobyli: Mariusz Podgórski oraz Mateusz Pańko.

Spotkanie w Hrubieszowie może nie stało na najwyższym poziomie, ale na pewno dostarczyło sporych emocji. Jak przystało na mecz derbowy było sporo walki oraz kontrowersyjnych sytuacji.

Pierwszą połowę od środka rozpoczęła Unia Hrubieszów i już w pierwszej minucie Mateusz Oleszczuk oddał strzał, który jednak nie sprawił większych kłopotów bramkarzowi Kryształu. W odpowiedzi bramce strzeżonej przez Kacpra Krawczuka próbował zagrozić Damian Otręba, jednak bezskutecznie.  Pierwsze 20 minut było typowym meczem walki. Po raz kolejny groźnie pod bramką hrubieszowskiej Unii zrobiło się w 25 minucie meczu, kiedy to ponownie w ataku aktywny był Damian Otręba. Naszą drużynę przed utratą bramki uratowali obrońcy, wybijając futbolówkę z pustej bramki. Tak więc pierwsza połowa zakończyła się remisem z którego bardziej zadowolona mogła być Unia.

W drugiej połowie bardziej aktywnie w ataku zaczęła pokazywać się Unia Hrubieszów. W efekcie w 55 minucie meczu faulowany w polu karnym był Mateusz Oleszczuk, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Piłkę ustawioną na "wapnie" pewnie na bramkę zamienił Mariusz Podgórski. Już dwie minuty później mógł być remis. Dogodnej sytuacji dla gości ponownie nie wykorzystał Otręba, który miał przed sobą pustą bramkę, jednak minął się z piłką. w 80 minucie prawą stroną boiska urwał się Michał Herda, który przeszedł zawodników Kryształu jak tyczki po czym wyłożył piłkę do Mateusza Pańki, a ten uderzył nie do obrony. Trzeba przyznać, że Michał zagrał bardzo dobry mecz na prawej stronie obrony i parę razy ciekawie napędzał akcje naszej drużyny. W momencie, gdy do końca meczu zostało niecałe 10 minut, a Unia Hrubieszów prowadziła dwoma bramkami mogłoby się wydawać, że spokojnie dowieziemy ten wynik do końca. Jednak Kryształ Werbkowice szybko doprowadził do remisu. W 81 minucie po strzale w słupek jednego z zawodników gości piłkę do pustej bramki skierował Patryk Nieradko i czekała nas nerwowa końcówka. Kryształ czując swoją szansę w końcowej części meczu za wszelką cenę chciał doprowadzić do remisu. Jednak bił głową w mur, a defensywa Unii nie dała się zaskoczyć po raz drugi i ostatecznie to my wygrywamy derbowy pojedynek, a trzy punkty zostają w Hrubieszowie.

Unia Hrubieszów - Kryształ Werbkowice 2:1 (0:0)

Skład Unii Hrubieszów: Krawczuk, Wanarski, A. Oleszczuk, Turewicz, Herda, Wiejak, Kamiński, Podgórski, Pańko, Steciuk (75' Barszczewski), M. Oleszczuk

Skład Kryształu Werbkowice: Suchodolski, Jabłoński, Mulawa, Śmiałko, Borys, Denkiewicz (76' Nieradko), Sas, Rybka, Jarosz (46' Maszewski), Otręba (63' Więcaszek), Omański (83' Dec)

Żółte kartki: Pańko, Herda - Jabłoński, Borys, Maszewski, Wójtowicz

Bramki: Podgórski 55'(k), Pańko 81' - Nieradko 82'