2020-11-22 16:44  -  Patryk

Wygrana w Białopolu.

W meczu XIX kolejki IV ligi lubelskiej, Unia Hrubieszów pokonała na wyjeździe 1:4 Unię Białopole. Bramki dla naszego zespołu zdobył dwukrotnie Mariusz Podgórski oraz po jednym trafieniu zaliczyli Mateusz Pańko i Gabriel Barszczewski. Warto dodać, że na boisku w Białopolu po dłuższej przerwie pojawił się Arkadiusz Drapsa.

Spotkanie na obiekcie w Białopolu lepiej zaczęło się dla Unii Hrubieszów, która więcej grała piłką, a gra toczyła się głównie na połowie gospodarzy. Jednak jako pierwsza bramkę strzeliła Unia, ale ta z Białopola. W 14 minucie spotkania niefrasobliwość w grze defensywnej hrubieszowskiej Unii wykorzystał Sarzyński wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Radość piłkarzy z Białopola nie trwała długo. Bowiem już trzy minuty później po akcji lewą stroną boiska w polu karnym faulowany był Mateusz Oleszczuk, a sędzia główny dzisiejszego spotkania wskazał na jedenasty metr. Do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Mariusz Podgórski jednak bramkarz gospodarzy wyczuł jego strzał na nasze szczęście przy dobitce był już bez szans. W kolejnych minutach nasza drużyna dążyła do objęcia prowadzenia w tym meczu. Ten cel został osiągnięty już dziesięć minut później, kiedy to po błędzie w defensywie drużyny z Białopola piłka trafiła pod nogi Mariusza Podgórskiego, a ten skierował futbolówkę do pustej bramki. Kolejne minuty pierwszej części spotkania to dalsze ataki Unii Hrubieszów  jednak nieskuteczne. Goście natomiast ograniczali się do długich piłek do swoich skrzydłowych. Po jednej z takich akcji zrobiło się gorąco w naszym polu karnym, jednak na posterunku był Kacper Krawczuk, który obronił uderzenie napastnika Unii Białopole.

W drugiej połowie Unia Hrubieszów była nadal dominującym zespołem. Na początku dogodną sytuację na zdobycie gola miał Arkadiusz Drapsa, jednak jego strzał wylądował tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Łukasza Kozłowskiego. Jednak co się odwlecze to nie uciecze i w 58 minucie na 3:1 podwyższył Mateusz Pańko, który wykorzystał błąd bramkarza Unii Białopole. W kolejnych minutach nasz zespół jeszcze kilka razy mógł zagrozić bramce gospodarzy jednak w naszych szeregach brakowało ostatniego podania, które otworzyłoby drogę do bramki. Gospodarze natomiast w dalszym ciągu starali się zagrozić naszej bramce jedynie po grze z kontry. Parę razy zakotłowało się w polu karnym hrubieszowskiej Unii jednak nic z tego nie wynikało. W odpowiedzi w 85 minucie nasze prowadzenie na 4:1 podwyższył Gabriel Barszczewski.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i wraz z końcowym gwizdkiem sędziego nasz zespół mógł zapisać na swoje konto zasłużone trzy punkty.

Unia Białopole - Unia Hrubieszów 1:4 (1:2)

Skład Unii Białopole: Kozłowski, Ślusarz, K. Cor, M. Cor, Kociuba (78' Soroka), Sarzyński (78' Fronc), Greguła (61' Poterucha), Lewkowicz, Antoniak (61' Ostrowski), Mazur, Zdybel (78' Leśnicki)

Skład Unii Hrubieszów: Krawczuk, Szkutnik, A. Oleszczuk (81' Pietrusiewicz), Turewicz, Herda, Wiejak, Kamiński (45' Wanarski), Podgórski, Pańko (89' Różniatowski), Drapsa (72' Barszczewski), M. Oleszczuk (82' Steciuk)

Żółte kartki: M. Cor, Lewkowicz - Szkutnik

Bramki: Sarzyński 14' - Podgórski 17', 27', Pańko 58', Barszczewski 84'

Sędziował: Adrian Pukas