2020-11-28 19:04  -  Patryk

Unia na piątkę.

W meczu zaległej XVI kolejki IV ligi lubelskiej, Unia Hrubieszów pokonała na własnym boisku Ładę Biłgoraj 5:0. To było bardzo dobre spotkanie w wykonaniu zawodników Marka Sadowskiego i Mariusza Zająca. Unia Hrubieszów zagrała niemal koncertowo i zasłużenie wygrała dzisiejszy mecz.

Od pierwszych minut to Unia rzuciła się do ataku, nie czekając na to co zrobią rywale. Bardzo dobrze tego dnia na boku spisywał się Mateusz Oleszczuk, który swoimi rajdami cały czas nękał przeciwnika. Po jednym z takich rajdów skrzydłowy Unii Hrubieszów zagrał piłkę w pole karne, a tam faulowany był Mariusz Podgórski. Arbiter bez wahania wskazał na "wapno". Piłkę na jedenastym metrze ustawił sam poszkodowany i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Kilka minut później było już 2:0. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego piłkę w pole karne dograł Mateusz Pańko, a gola uderzeniem głową zdobył Arkadiusz Drapsa. W kolejnych minutach groźnie strzelał Adrian Oleszczuk jednak piłka powędrowała obok bramki. Goście w pierwszej połowie mieli jedną dogodną sytuacje na zdobycie bramki. Po zagraniu długiej piłki sam na sam z Kamilem Tomczyszynem znalazł się napastnik Łady Biłgoraj, jednak górą w tym pojedynku był nasz bramkarz. W 25 minucie spotkania ładnym uderzeniem z przed pola karnego popisał się Michał Herda jednak piłka poleciała tuż nad poprzeczką. Kilka minut później po dobrym dograniu z prawej strony boiska piłkę do pustej bramki wpakował właśnie Michał Herda, podwyższając nasze prowadzenie na 3:0. Podsumowując pierwszą połowę to Unia przeważała, zaś Łada poważnie nie zarażała bramce Unii.

W drugiej części meczu obraz gry niewiele się zmienił. To Unia dążyła do powiększenia dorobku bramkowego, choć trzeba przyznać, że Łada przez pierwszy kwadrans wierzyła w to, że może zdobyć honorowego gola. W 75 minucie było już jednak po zawodach. Po tym jak czerwoną kartkę ujrzał bramkarz Łady Łukasz Szawara jego miejsce w bramce zajął zawodnik z pola, a chwilę później po rozegraniu rzutu wolnego pośredniego mocnym strzałem pod porzeczkę popisał się Mateusz Pańko i prowadziliśmy już 4:0. Pięć minut później po rajdzie lewą stroną boiska Mateusza Oleszczuka i dograniu piłki w pole karne futbolówkę do pustej bramki skierował po raz drugi w dzisiejszym spotkaniu Arkadiusz Drapsa ustalając wynik spotkania na 5:0. W 83 minucie doskonalą sytuację na podwyższenie rezultatu meczu miał Mateusz Oleszczuk jednak z rzutu karnego posłał piłkę ponad bramką. Chwile później po kolejnym rajdzie bokiem boiska ten sam zawodnik trafił w słupek.

Ostatecznie Unia Hrubieszów wygrała 5:0 i jest to w pełni zasłużone zwycięstwo.

Unia Hrubieszów - Łada Biłgoraj 5:0 (3:0)

Skład Unii Hrubieszów: Tomczyszyn, A. Oleszczuk, Szkutnik, Turewicz, Wiejak, M. Oleszczuk, Kamiński (46' Barszczewski), Podgórski, Herda (65' Steciuk), Pańko, Drapsa

Skład Łady Biłgoraj: Szawara, Hanas, Kupiec, B. Myszak, Sawa (46' M. Myszak), Kapuśniak, Deriabin (46' Kubik), Larwa (46' Czerw), Nawrocki (77' Branewski), Szarlip (80' Piech), Skubisz

Żółte kartki: - Hanas, Kupiec, Szawara x2, Cybart (kierownik)

Czerwona kartka: Szawara ( za dwie żółte)

Bramki: Podgórski 4'(k), Drapsa 10', 81', Herda 31', Pańko 77'

Niewykorzystany karny: M. Oleszczuk 83'