2021-04-11 00:13  -  Patryk

Unia Hrubieszów 0-6 Gryf Gmina Zamość.

Unia Hrubieszów 0-6 Gryf Gmina Zamość.

Wysoka przegrana Naszego zespołu z Gryfem Gmina Zamość. Niestety oddelegowani na dzisiejszy mecz młodzi zawodnicy Unii nie dali rady silniejszemu rywalowi. 

Kiedy kilka dni temu na stronie rywala przeglądałem jaki wynik dzisiejszego spotkania obstawiają kibice, padały różne odpowiedzi 0:3, 0:4, a nawet padła prognoza 0:8 dla Gryfa Gmina Zamość. Dlaczego? Piłkarskie środowisko doskonale zdaje sobie sprawę w jak trudnej sytuacji organizacyjnej i kadrowej znalazła się Unia Hrubieszów. Zawodnicy, którzy tworzyli trzon zespołu w poprzedniej rundzie nie chcą grać w barwach Unii Hrubieszów, tłumacząc to złą sytuacją organizacyjną w okresie przygotowawczym.

Smutne, ale prawdziwe, odmieniony kadrowo zespół Unii Hrubieszów nie sprostał wymagającemu rywalowi z Gminy Zamość. Piłkarze Gryfa rzecz jasna byli tą stroną, która raz po raz atakowała bramkę Unii Hrubieszów, stwarzając sobie sytuacje bramkowe. Do przerwy Unia przegrywała z Gryfem 0:3, a ataki naszego zespołu były rozbijane w środkowej części boiska, brakowało dokładnych podań, widoczny był też brak zgrania w naszych szeregach, co jednak patrząc na sytuacje klubu w okresie przygotowawczym nie powinno nikogo dziwić. 

W drugiej połowie rywal dołożył kolejne trzy bramki, warto dodać, że goście w drugiej części gry nie wykorzystali rzutu karnego. 

Nie można zawodnikom Unii Hrubieszów odmówić woli walki czy ambicji, ponieważ starali się i włożyli w ten mecz dużo wysiłku, ale rywal dominował przede wszystkim doświadczeniem, ograniem i przygotowaniem taktycznym.

Nie wolno obarczać za dzisiejszą porażkę  piłkarzy Unii, którzy za rywali mieli zawodników ogranych na IV ligowym poziomie.  W imieniu całego hrubieszowskiego środowiska sportowego oraz kibiców Miejskiego Klubu Sportowego Unia powinniśmy podziękować tym zawodnikom, że w tak trudnej sytuacji w jakiej znalazła się Unia Hrubieszów, zebrali się i postanowili podjąć rękawicę i przystąpić do rozgrywek po to, żeby nie zostać karnie zdegradowanym do A-klasy za wycofanie się z IV ligi, za to należy się im szacunek. 

Pojawia się pytanie, dlaczego do takiej sytuacji doszło, gdzie klub z tradycjami i wspaniałą historią, musiał ratować się przed upadkiem. 

 

                                                     Unia Hrubieszów - Gryf Gmina Zamość 0:6 (0:3)

Skład Unii Hrubieszów: Krawczuk (46' Kuczyński), Kozak, Kociuba, Semeńczuk, Herda, Kołodziejczyk (84' Kędziora), Kaspruk ('55 Czerkawski), Różniatowski ('76 D. Daciuk), Soroka ('71 B. Daciuk), Musiał, Drewniak

Skład Gryfa Gmina Zamość: P. Dobromilski, A. Cymerman, Tomaszewski (46' Fidler), Żukowski, K. Wołoch (46' P.Cymerman), Panas (46' Dołba), Kierepka, Baran (65' Gałka), Markowski, Woźniak (60' Klimkowski), A. Wołoch

Żółte kartki: Herda, Semeńczuk - K. Wołoch

Bramki: - Panas 3', Baran 8', A. Wołoch 21',58', Markowski 50', Gałka 74'

Sędziował: Szymon Niemczuk (OKS Chełm)

Ponadto dziękujemy Panu Michałowi z E-Taxi, który zobowiązał się pomóc w dotarciu na dzisiejsze spotkanie trzem naszym zawodnikom. 

Galeria ---> Kliknij Tutaj!

foto. Artur Kern (HOSiR)