2021-10-03 20:17  -  Patryk

Unia wygrała na wyjeździe zgodnie z planem.

Unia wygrała na wyjeździe zgodnie z planem.

W wyjazdowym meczu VII kolejki zamojskiej A-Klasy, Unia Hrubieszów odniosła pewne zwycięstwo pokonując 5:0 Orion Jacnia. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli: Paweł Różniatowski, Michał Jabłoński, Kamil Olęder, Marcin Szwiec oraz Sebastian Kogut.

W Jacni zawodników Unii Hrubieszów przywitała jak na październik bardzo ciepła i słoneczna pogoda. Mecz rozpoczął się od aktywnej gry gospodarzy, którzy nie zamierzali chować się głęboko w defensywie. Jednak kiedy Unia doszła do głosu, a stało się to bardzo szybko, Orion został zmuszony do zmiany stylu gry. Drużyna z Jacni postawiła na grę z kontrataku, ale za wiele z tego nie wynikało, bowiem popełniała wiele błędów w wyprowadzeniu dokładnej piłki. 

Unia bardzo szybko przejęła kontrolę nad wydarzeniami na boisku, coraz to bardziej przyśpieszając i atakując. Efekt był taki, że od 13 minuty prowadziła już 1:0. Wszystko to za sprawą Pawła Różniatowskiego, który rozpoczął strzelecki popis Unii Hrubieszów. W 19 minucie meczu jest już 2:0 dla Unii. Można powiedzieć, że  było już po meczu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Jabłoński.

Unia prowadząc pewnie 2:0 do końca pierwszej połowy kontrolowała przebieg gry. W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. W 58 minucie meczu Unia Hrubieszów przeprowadza pierwszą groźną akcje, a dośrodkowanie z prawej strony boiska zamyka Kamil Olęder dając nam prowadzenie 3:0. Nie minęło 10 minut, a Unia prowadziła 4:0, tym razem gola zdobył Marcin Szwiec, który kilka minut wcześniej został przesunięty na prawe skrzydło. W 82 minucie piłkę przed polem karnym przeciwnika przejął Sebastian Kogut i ładnym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania. 

Ostatecznie Unia Hrubieszów pewnie wygrała pokonując na wyjeździe Orion Jacnia 5:0. Teraz przed Unią kolejny tydzień przygotowań do meczu z Sokołem Zwierzyniec. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 14:00 na stadionie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.


                                                              Orion Jacnia - Unia Hrubieszów 0:5 (0:2)

Skład Orionu Jacnia: Burda, Winniczuk (60' Galant), M. Noworol (63' Ł. Noworol), Pupiec, Marguła (76' Ryszczuk), Moskal (82' Stropek), Kozyra, Rożynek, Kawka, Miedziocha (46' Sawiak), Monastyrski

Skład Unii Hrubieszów: Wikło, Szwiec, Rossa, Hamidi (46' Kozak), S. Kogut (83' Prokopowicz), Wojtal (65' Sł. Oleszczuk), Kuron, Bala, Różniatowski (46' Seb. Oleszczuk), Jabłoński, Olęder (60' Sekulski)

Bramki: Różniatowski 13', Jabłoński 19', Olęder 58', Szwiec 68', S. Kogut 82'

Sędziował: Krzysztof Kuryj