2021-10-10 19:27  -  Patryk

Wygrana Unii z Sokołem.

W meczu VIII kolejki zamojskiej A-Klasy Unia Hrubieszów pokonała 2:1 Sokół Zwierzyniec. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli: Kamil Olęder oraz Michał Kuczyński.

Spotkanie w ramach VIII kolejki zamojskiej A-Klasy pomiędzy Unią Hrubieszów, a Sokołem Zwierzyniec nie było zbyt widowiskowe. Więcej w tym meczu było piłkarskich szachów niż emocjonujących akcji. Sokół Zwierzyniec przyjeżdżając do Hrubieszowa skupił się bardziej na grze obronnej, starając się przede wszystkim nie stracić zbyt dużo bramek. Unia Hrubieszów zaś w tym meczu nie forsowała tempa gry, ale widać było jak na dłoni, że to podopieczni Waldemara Koguta przez większą część gry utrzymywali się przy piłce starając się wypracować sobie akcje podbramkowe. Gdy wszyscy myśleli, że pierwsza część gry nie przyniesie żadnych znaczących rozstrzygnięć to bramkę do szatni pięknym strzałem z dystansu zdobył Kamil Olęder.

Po niezbyt ciekawej pierwszej połowie, kibice zgromadzeni na trybunach liczyli na więcej w drugiej odsłonie gry. W 50 minucie doskonałą sytuację na podwyższenie wyniku zmarnował Kazimierz Bala, piłka po uderzeniu pomocnika Unii trafiła tylko w słupek. W odpowiedzi do głosu coraz częściej zaczął dochodzić Sokół Zwierzyniec i w 68 minucie meczu mieliśmy remis. Radość gości nie trwała jednak długo bowiem w 75 minucie ładnym strzałem z dystansu popisał się powracający po kontuzji Michał Kuczyński i ponownie wyprowadził Unię na prowadzenie, którego jak się później okazało już nie oddaliśmy.

Ostatecznie Unia Hrubieszów wygrała 2:1. Samo spotkanie może nie było zbyt porywające, ale liczy się końcowy rezultat, który dla Unii okazał się korzystny, a zarazem zwycięski.

Unia Hrubieszów - Sokół Zwierzyniec 2:1 (1:0)

Skład Unii Hrubieszów: Wikło, Szwiec, Rossa, Kozak (65' Hamidi), S. Kogut (46' P. Musiał), Wojtal (70' Sł. Oleszczuk), Różniatowski (60' Kuczyński), Kuron, Bala (80' Stepaniuk), Seb. Oleszczuk (85' Prokopowicz), Olęder (75' M. Musiał)

Skład Sokoła Zwierzyniec: Dudek, Mosurets, Smarzek, Malec, Stadnicki, Żołdak, Świdziński, Marzec, Pęk (60' Duda), Naholiuk, Lalik

Żółte kartki: Szwiec, P. Musiał, Kuczyński - Świdziński, Żołdak

Bramki: Olęder 44', Kuczyński 75' - Marzec 68'

Sędziował: Kacper Gil