2021-10-17 20:55  -  Patryk

Osłabiona kadrowo Unia wygrywa z Tarpanem Korchów.

W meczu IX kolejki zamojskiej A-Klasy, Unia Hrubieszów pewnie 3:0 pokonała na wyjeździe Tarpan Korchów. Bramki dla Unii strzelili: Michał Jabłoński z rzutu karnego, Kazimierz Bala oraz Marcin Stepaniuk.

W dniu 17.10.2021r. Unia Hrubieszów wybrała się na mecz do Korchowa dość  okrojoną kadrą. Z powodu obowiązków służbowych wystąpić nie mógł Mateusz Adamiec, ponadto w ostatniej chwili z kadry wypadł Sławomir Oleszczuk oraz Dariusz Wojtal.

Pierwsza połowa nie wyszła tak jakby chcieli piłkarze Unii Hrubieszów. W pierwszych 45 minutach to gospodarze narzucili swoje tempo gry i stwarzali sobie sytuacje na zdobycie bramki. Podopieczni Waldemara Koguta byli zaskoczeni tak agresywną grą gospodarzy. Na domiar złego w 30 minucie boisko opuścić musiał kontuzjowany Krystian Kuron. Sytuacja odmieniła się pod koniec pierwszej połowy. W pole karne gospodarzy wpadł Kazimierz Bala i został sfaulowany. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Michał Jabłoński i pewnym strzałem wyprowadził Unię na prowadzenie. Wynik do końca pierwszej części gry nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie podopieczni Waldemara Koguta prezentowali się znacznie lepiej. W 60 minucie meczu na boisko wprowadzeni zostali: Marcin Stepaniuk oraz Sebastian Oleszczuk. Od tej pory Unia już całkowicie przejęła kontrolę na boisku. W 75 minucie prawą stroną boiska urwał się Marcin Stepaniuk i wyłożył piłkę do Kazimierza Bali, który podwyższył nasze prowadzenie. W kolejnych minutach Unia Hrubieszów zmarnowała kilka dogodnych sytuacji na podwyższenie wyniku. W 85 minucie ponownie prawą stroną urwał się Stepaniuk, który tym razem sam postanowił zakończyć akcję strzałem, Marcin w ten sposób ukoronował swój dobry występ golem ustalając wynik spotkania. W końcowych minutach meczu debiut w drużynie seniorów zaliczył Igor Krawczuk.

Unia Hrubieszów odnosi pewne zwycięstwo pokonując ostatecznie Tarpan Korchów 3:0. Wynik mógł być znacznie inny, ale zwłaszcza w drugiej części gry szwankowała skuteczność w decydujących momentach.

Tarpan Korchów - Unia Hrubieszów 0:3 (0:1)

Skład Tarpana Korchów: ?

Skład Unii Hrubieszów:  Wikło, Szwiec, Rossa, Hamidi (89' I. Krawczuk), S. Kogut, P. Musiał (60' Stepaniuk), Kuron (40' Kuczyński), Różniatowski (60' S. Oleszczuk), Bala, Jabłoński, Olęder (75' M. Musiał)

Żółte kartki: ? - Wikło, Rossa

Bramki: Jabłoński 35' (k), Bala 75', Stepaniuk 85'

Sędziował: Bartosz Barda