2021-10-30 18:26  -  Patryk

Graf pokonany!

W meczu XI kolejki zamojskiej Klasy-A, Unia Hrubieszów pokonała na wyjeździe Graf Chodywańce 2:0. Bramki dla naszego zespołu strzelili: Kamil Olęder oraz Michał Kuczyński.

Unia Hrubieszów do Chodywaniec przyjechała okrojoną kadrą. W szeregach naszego zespołu w dniu dzisiejszym z różnych powodów zabrakło m.in Krystiana Kurona, Piotra Musiała, Mariusza Musiała, Dawida Kozaka, Wojciecha Prokopowicza oraz Mateusza Adamca. Jednak pomimo braków kadrowych dla podopiecznych Waldemara Koguta liczyło się tylko zwycięstwo, dlatego też to Unia od pierwszych minut starała się stworzyć sobie dogodną sytuację na zdobycie gola. Podopieczni Waldemara Koguta kontrolowali wydarzenia na boisku nadając swoje tempo gry. W pierwszej połowie Graf miał jedną sytuację na zdobycie gola, natomiast Unia zagrażała raz po raz bramce gospodarzy, niestety w naszych szeregach szwankowała skuteczność. Sytuacja ta zmieniła się w 35 minucie, a autorem pierwszego trafienia był Kamil Olęder. Zawodnik Unii zanim strzelił gola dostał bardzo dobre podanie z prawej strony boiska i nie pozostało mu nic innego poza skierowaniem piłki do pustej bramki. Do przerwy Unia w pełni zasłużenie prowadziła 1:0, a powinna co najmniej mieć na swoim koncie o dwa trafienia więcej.

W drugiej części meczu podopieczni Waldemara Koguta nie potrzebnie oddali pole gry gospodarzom, którzy oczywiście to wykorzystali. Graf atakował, ale na posterunku w bramce Unii był Tomasz Wikło, popisujący się znakomitymi interwencjami. Zapał do kolejnych ataków gospodarzy ostudził Michał Kuczyński. Pomocnik Unii w 68 minucie otrzymał podanie od Dariusza Wojtala, a następnie minął golkipera gospodarzy i skierował futbolówkę do pustej bramki. Ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie i Unia mogła dopisać do swojego konta kolejne trzy punkty.

Do końca rundy jesiennej Unii Hrubieszów pozostały dwa spotkania z Orionem Dereźnią Solską oraz z Potokiem Sitno.

Graf Chodywańce - Unia Hrubieszów 0:2 (0:1)

Skład Grafa Chodywańce: Kozdra, Ciećko, K. Dziura, Świder, Bartecki, Korzeniewski (70' S. Szeliga), M. Szeliga (50' Hejzer), Bardega (48' Paszkiewicz), Frykowski (47' Perec), Murjas, Korbecki (78' Miziuk)

Skład Unii Hrubieszów: Wikło, S. Kogut, Hamidi (75' Sł. Oleszczuk), Rossa, Szwiec, Stepaniuk (60' Wojtal), Kuczyński, Bala (80' Kiełbasa), Seb. Oleszczuk (65' Różniatowski), Jabłoński (80' Rola), Olęder (70' Maszewski)

Zółte kartki: M. Szeliga - Jabłoński, Kuczyński

Bramki: - Olęder 35', Kuczyński 68'

Sędziował: Marcin Kluk