2021-11-07 15:57  -  Patryk

Unia Hrubieszów wygrała z Orionem Dereźnia.

W meczu XII kolejki zamojskiej Klasy-A, Unia Hrubieszów pokonała na własnym terenie Orion Dereźnia 2:0. Bramki dla Unii strzelali: Marcin Szwiec oraz Konrad Rola. Tym samym Unia Hrubieszów udanie pożegnała się ze swoją publicznością rozgrywając na stadionie HOSiR ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej.

Unia Hrubieszów od pierwszych minut starała się przejąć kontrolę nad wydarzeniami na boisku. To Unia, była tym zespołem który prowadził grę, natomiast Orion starał się groźnie kontratakować. Pierwsza okazja na zdobycie gola nadarzyła się już w 15 minucie meczu, kiedy to w polu karnym gości faulowany był zawodnik Unii Hrubieszów. Arbiter główny bez wahania wskazał na jedenasty metr, a do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Michał Jabłoński. Niestety bramkarz Orionu wyczuł intencje naszego strzelca i obronił strzał "Jabola". Mimo wszystko drużyna gości  dwukrotnie w całym meczu przeprowadziła dwie bardzo groźne akcje, ale Unię od utraty gola ratował Tomasz Wikło popisując się bardzo dobrymi interwencjami.

W drugiej części meczu Unia Hrubieszów wyszła na prowadzenie po dośrodkowaniu piłki z lewej strony boiska, w polu karnym gości niepilnowany był Marcin Szwiec, który strzałem głową wpisał się na listę strzelców. Od tamtej pory Unia Hrubieszów starała się jeszcze bardziej przejąć kontrolę na boisku, ale nie przekładało się to na kolejne trafienia. Dopiero w 90 minucie meczu, po przejęciu piłki  w środkowej strefie boiska i idealnym dograniu piłki przez Mateusza Adamca do Konrada Roli ten drugi podwyższył nasze prowadzenie, dobijając tym samym drużynę z Dereźni.

Ostatecznie Unia Hrubieszów odniosła pewne zwycięstwo pokonując Orion Dereźnia 2:0. Przed podopiecznymi Waldemara Koguta zostało już ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej, w którym zmierzymy się na wyjeździe z Potokiem Sitno. Mecz zostanie rozegrany 14 listopada o godz. 13:00.

Unia Hrubieszów - Orion Dereźnia 2:0 (0:0)

Skład Unii Hrubieszów: Wikło, Seb. Oleszczuk (65' Maszewski), Szwiec, Rossa, Sł. Oleszczuk, Wojtal (88' Kiełbasa), Bala, Różniatowski (45' Kozak), Stepaniuk (70' Rola), Adamiec, Jabłoński

Sklad Orionu Dereźnia: Młynarz, D.Maciocha, Hyz (67' Strzelec), Mar. Blicharz, Wojda (12' Czerw), K. Maciocha, Bielak, Knapik (Mat. Blicharz), Niemiec, Sadlak, Borowski

Żółte kartki: Szwiec, Jabłoński, Seb. Oleszczuk - Mar. Blicharz, Sadlak, Czerw

Bramki: Szwiec 62', Rola 89'

Sędziował: Adrian Podolak