2022-03-05 17:04  -  Patryk

Mecz kontrolny z Unią Białopole na remis.

W kolejnym meczu kontrolnym Unia Hrubieszów zremisowała z występującą w Chełmskiej Klasie Okręgowej Unią Białopole 2:2. Bramki dla naszego zespołu strzelili: Sebastian Kogut oraz Pavlo Starushkevych.

W sobotnie popołudnie spotkanie lepiej rozpoczęła Unia Hrubieszów, która w pierwszym kwadransie gry mogła pokusić się o co najmniej trzy trafienia. W dogodnych sytuacjach strzeleckich byli bowiem m. in. Marcel Pędlowski oraz Kamil Olęder. Niestety w szeregach hrubieszowskiej Unii szwankowała skuteczność. Z upływem czasu coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić goście, jednak świetnie w bramce Unii Hrubieszów spisywał się Tomasz Wikło. W ostatniej akcji pierwszej części gry defensorom hrubieszowskiej Unii urwał się napastnik z Białopola i pewnym strzałem pokonał naszego bramkarza, a chwilę później arbiter odgwizdał koniec pierwszej połowy.

Początek drugiej połowy był dość wyrównany, a gra toczyła się głownie w środkowej części boiska. Około 60 minuty meczu do remisu doprowadził Sebastian Kogut, który oddał celny strzał bezpośrednio z rzutu wolnego. Można powiedzieć, że Unia Hrubieszów złapała wiatr w żagle i dążyła do strzelenia kolejnej bramki, jednak po groźnych strzałach zespół gości dwa razy ratowała poprzeczka. W 75 minucie zapał gospodarzy ostudziła Unia Białopole, która ponownie wyszła na prowadzenie po strzale sprzed pola karnego. W końcówce spotkania w polu karnym drużyny z Białopola faulowany był jeden z zawodników Unii Hrubieszów, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Pavlo Starushkevych i dobrym strzałem tuż przy słupku doprowadził do remisu. Chwilę później po wznowieniu gry w polu karnym gospodarzy faulowany był napastnik z Białopola, a faulującym okazał się Starushkevyvch. Sędzia po raz kolejny w przeciągu kilku minut wskazał na jedenasty metr. Jednak uderzenie zawodnika Unii Białopole było niecelne, a główny arbiter zakończył spotkanie.

Niestety po raz kolejny trener Waldemar Kogut nie mógł skorzystać z usług kilku zawodników m.in: Adama Niderli, Dariusza Wojtala, Mateusza Adamca, Michała Jabłońskiego, Marcina Szwieca, Krystiana Kurona, Dawida Kozaka, Konrada Roli oraz Mateusza Zająca. Zabrakło również kontuzjowanych: Michała Kuczyńskiego, Marcina Stepaniuka, Pawła Różniatowskiego.

Unia Hrubieszów - Unia Białopole 2:2 (0:1)

Skład Unii Hrubieszów: Wikło, Blicharz, Rossa, Starushkevych, S. Kogut, Szady, Sekulski, Seb. Oleszczuk, Bala, Pędlowski, Olęder

Ponadto zagrali: B. Nowak, Barzał

Bramki dla Unii Hrubieszów: S. Kogut 60', Starushkevych 90' (k)

Kolejny mecz kontrolny podopieczni Waldemara Koguta zagrają w niedzielę 13.03 o godz. 12:00 na boisku w Hrubieszowie, a naszym rywalem będzie występująca w chełmskiej klasie okręgowej Granica Dorohusk.