2022-03-27 15:33  -  Patryk

Wysokie zwycięstwo na zakończenie przygotowań.

Na zakończenie okresu przygotowawczego Unia Hrubieszów wysoko pokonała Vojsławie Wojsławice. Na listę strzelców po stronie Unii Hrubieszów wpisali się: Michał Jabłoński x2, Krystian Kuron, Adam Niderla, Tomasz Szady, Nazar Khrystiuk, Kazimierz Bala, Sebastian Oleszczuk oraz Adam Barzał.

Początek dzisiejszego spotkania należał do Unii Hrubieszów. Przez pierwsze 15 minut gry stworzyliśmy sobie co najmniej trzy dogodne sytuację na zdobycie gola otwierającego wynik meczu. Jednak w szeregach hrubieszowskiej Unii szwankowała skuteczność i tylko Michałowi Jabłońskiemu strzałem głową udało się pokonać bramkarza Vojsławi. Po strzeleniu gola podopieczni Waldemara Koguta zeszli z tonu. W nasze szeregi wkradło się wiele niedokładności w efekcie czego to Vojsławia Wojsławice grała piłką na naszej połowie. W 20 minucie gry po błędzie w wyprowadzeniu piłki i przejęciu futbolówki przez napastnika z Wojsławic straciliśmy gola. Po słabszym okresie gry końcówka pierwszej połowy ponownie należała do Unii. Najpierw w 35 minucie indywidualną akcją popisał się Krystian Kuron i oddał silny strzał, piłka po drodze odbiła się jeszcze od obrońcy rywali i wpadła do siatki. W 40 minucie w polu karnym gości faulowany był Kamil Olęder, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany, jednak golkiper z Wojsławic wyczuł intencje Kamila i obronił jego uderzenie, a  więc wynik w pierwszej części gry nie uległ już zmianie.

Druga połowa to pełna dominacja Unii Hrubieszów, już pierwsze minuty to zabójczy początek w wykonaniu podopiecznych Waldemara Koguta. Już w pierwszej minucie drugiej części gry gola strzelił Michał Jabłoński, a po trzech kolejnych minutach na listę strzelców wpisał się Nazar Khristiuk. W 55 minucie było już 5:1 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkarza gości pokonał Adam Niderla, a w 60 minucie Unia wyprowadziła kolejny atak i Adam Barzał mocnym uderzeniem z bliskiej odległości podwyższył nasze prowadzenie. W 70 minucie ładnym uderzeniem w górny róg bramki popisał się Tomasz Szady i tym samym zdobył kolejnego gola dla naszego zespołu.  Ostatnie dziesięć minut to dwa kolejne ciosy wyprowadzone przez podopiecznych Waldemara Koguta. W 80 minucie ładnym strzałem z powietrza bramkarza pokonał Kazimierz Bala, a w 85 minucie Sebastian Oleszczuk w sytuacji sam na sam technicznym uderzeniem ustalił wynik meczu.

Unia Hrubieszów - Vojsławia Wojsławice 9:1 (2:1)

Skład Unii Hrubieszów: Wikło, S. Kogut, Starushkevych, Rossa, Blicharz, Jabłoński, Kuron, Sekulski, Bala, Niderla, Olęder

Ponadto zagrali: B.Nowak, Kozioł, Szady, Khrystiuk, Barzał, Seb. Oleszczuk, Wojtal, I. Krawczuk

Bramki dla Unii: Jabłoński 15', 46', Kuron 36', Khristiuk 48', Niderla 52', Barzał 55', Szady 70', Bala 80', Seb. Oleszczuk 85'

Kolejny mecz podopiecznych Waldemara Koguta, będzie już spotkaniem o punkty. W sobotę 02.04 o godz. 12:00 na boisku w Suścu w ramach XIV kolejki Zamojskiej A-Klasy zmierzymy się z Szumami Susiec