2023-02-11 20:52  -  Patryk

Zwycięstwo w pierwszym meczu kontrolnym.

W sobotę 11 lutego o godz. 18:00  na sztucznym boisku w Zamościu, Unia Hrubieszów w pierwszym meczu kontrolnym zmierzyła się z liderem zamojskiej A-Klasy, który jest kandydatem do awansu - Potokiem Sitno.

W naszym zespole wystąpiło kilku zawodników z drużyny juniora starszego oraz nowy bramkarz - Patryk Kierepka (były zawodnik Hetmana Zamość, Igrosu Krasnobród, Huczwy Tyszowce), który pokazał się z dobrej strony. Warto zaznaczyć, że w dniu dzisiejszym szansę gry od pierwszych minut dostali m. in: Dawid Kozak oraz Piotr Kiełbasa, którzy również wypadli bardzo dobrze.

Pierwsza część meczu odbyła się pod dyktando Unii Hrubieszów, która nieźle utrzymywała się przy piłce i była dobrze zorganizowana w obronie. Największe problemy defensywie podopiecznym trenera Waldemara Koguta sprawiał jednak były zawodnik hrubieszowskiej Unii - Błażej Omański. Do przerwy Unia Hrubieszów prowadziła  2:0, a na listę strzelców wpisali się kolejno: Jakub Posikata, który zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego oraz Mateusz Oleszczuk, który pokonał bramkarza Potoku w sytuacji sam na sam. W drugiej części meczu błąd defensywy Unii wykorzystał zawodnik Potoku Sitno i zdobył gola kontaktowego. Ostatnie słowo należało jednak do Unii Hrubieszów, która za sprawą Adama Niderli zdobyła swojego trzeciego gola w tym meczu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Unistów 3:1, jest to bardzo dobry wynik jak na pierwszy mecz kontrolny z którego trzeba się cieszyć, jednak musimy pamiętać, że to tylko sparing.

Potok Sitno - Unia Hrubieszów 1:3 (0:2)

Skład Potoku Sitno: Roczniak, Sokołowski, Drozdowski, Jabłoński, Cieśla, Kłapouchy, Omański, Mazurek, Miedźwiedź, D. Pyś, Samulak

Ponadto zagrali: Wasiura, Cecot, Marczuk

Skład Unii Hrubieszów: Kierepka, Kozak, Posikata, Starushkevych, Wanarski, M. Oleszczuk, S. Oleszczuk, Kuron, Kiełbasa, Niderla, Banit

Ponadto zagrali: Lackowski, Olszak, P. Stadnicki

Bramki: Kłapouchy - Posikata, M. Oleszczuk, Niderla