2023-02-26 17:26  -  Patryk

Trzecie zwycięstwo Unii w okresie przygotowawczym.

W niedzielę 26 lutego o godz. 14:00 na sztucznym boisku w Zamościu, Unia Hrubieszów w swoim trzecim meczu kontrolnym zmierzyła się z występującym w Chełmskiej Klasie Okręgowej Bratem Siennica Nadolna. Podopieczni trenera Waldemara Koguta po raz trzeci podczas okresu przygotowawczego pokazali się z dobrej strony i pewnie pokonali Brata Siennica Nadolna 3:1.

W dniu dzisiejszym w naszym zespole wystąpiło trzech zawodników testowanych, którzy pokazali się z dobrej strony. Po raz kolejny szansę gry od pierwszych minut otrzymał zawodnik z zespołu juniora starszego Piotr Kiełbasa. Młody zawodnik Unii pod względem technicznym wyglądał bardzo dobrze. W drugiej połowie na boisku zameldował się Dawid Kozak, który na lewej stronie obrony był nie do przejścia. Na wyróżnienie zasługuje również kapitan naszej drużyny - Mateusz Oleszczuk, który w dzisiejszym meczu popisał się hattrickiem.

Pierwsza część meczu była dosyć wyrównana, Unia Hrubieszów przez sporą część meczu utrzymywała się przy piłce i była dobrze zorganizowana w obronie. Strzelanie w dzisiejszym spotkaniu rozpoczął Mateusz Oleszczuk. Skrzydłowy Unii Hrubieszów otrzymał doskonałe podanie "w uliczkę" od Kacpra Tomaszewskiego i w sytuacji sam na sam minął bramkarza Brata Siennica Nadolna i skierował futbolówkę do pustej bramki. Na pierwszego gola Unii zdołali odpowiedzieć piłkarze z Siennicy Nadolnej. Piękny strzał z rzutu wolnego oddał Arnold Kister i doprowadził do remisu. Jeszcze przed przerwą swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Mateusz Oleszczuk, tym razem strzałem głową doskonale zamknął dośrodkowanie swojego młodszego brata - Sebastiana Oleszczuka. W drugiej części meczu Unia Hrubieszów za sprawą Mateusza Oleszczuka zadała rywalowi kolejny ciosy. Tym razem kapitan Unii dostał doskonałe podanie z prawej strony boiska od Adama Niderli, następie po przyjęciu piłki zszedł do środka boiska i z okolicy szesnastego metra oddał precyzyjny strzał tuż przy słupku, kompletując tym samym hattricka. Ostatecznie Unia Hrubieszów wygrała 3:1 i jest to bardzo dobry wynik z którego trzeba się cieszyć, jednak jak co tydzień musimy pamiętać, że jest to tylko sparing, a naszych zawodników czeka kolejny tydzień ciężkiej parcy.

Brat Siennica Nadolna - Unia Hrubieszów 1:3 (1:2)

Skład Brata Siennica Nadolna: Mróz, Malinowski, Jopek, Al. Urbański, Kniażuk, Kr. Kowalczyk, Chwaszcz, Dubaj, Suduł, Kister, Niedrowski

Ponadto zagrali: Ka. Kowalczyk, Ad. Urbański, Grzesiak, zaw. test I, zaw. test II

Skład Unii Hrubieszów: Grzęda, Sowa, Starushkevych, Tomaszewski, Wanarski, Jabłoński, S. Oleszczuk, Posikata, Niderla, Kiełbasa, M. Oleszczuk

Ponadto zagrali: Kozak, Sadowski, Barzał, Banit

Bramki: Kister - M. Oleszczuk x3