2024-03-17 13:47  -  Patryk

Tanew lepsza od Unii.

W pierwszym swoim meczu o punkty tej wiosny, Unia Hrubieszów w spotkaniu rozegranym na stadionie w  Werbkowicach uległa 0:1 Tanwi Majdan Stary. Gola dającego trzy punkty przyjezdnym w 29 minucie  spotkania strzelił Arkadiusz Kusiak.

Od pierwszego gwizdka sędziego przewaga należała do piłkarzy Tanwi, którzy w pierwszej części gry stworzyli sobie  kilka okazji bramkowych i powinni do siatki Unii trafić co najmniej dwa - trzy razy, na szczęście w bramce  hrubieszowskiej Unii bardzo dobrze dysponowany był Stanisław Dudek. Podopieczni trenera Andrzeja Rycaka w  pierwszej części meczu oddali tylko jeden celny strzał na bramkę rywala, a w kilku sytuacjach w szeregach Unii  Hrubieszów brakowało natychmiastowej decyzji o oddaniu strzału.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, ponieważ w dalszym ciągu stroną dominującą byli podopieczni trenera  Bogdana Antolaka. Jednak nie potrafili znaleźć sposobu na umieszczenie piłki w siatce hrubieszowskiej Unii. Śmiało  można powiedzieć, że bohaterem spotkania był bardzo dobrze dysponowany bramkarz Unii Hrubieszów.  Ostatecznie piłkarze Tanwi Majdan Stary odnieśli jednobramkowe zwycięstwo i jest to najniższy wymiar kary dla  naszego zespołu. Teraz podopiecznych trenera Andrzeja Rycaka czeka tydzień ciężkiej pracy przed kolejnym  meczem, w którym na wyjeździe zmierzymy się z Olimpiakosem Tarnogród.

Unia Hrubieszów - Tanew Majdan Stary 1:0 (1:0)

Skład Unii Hrubieszów: Dudek, Olszak (80' Boczkowski), Wanarski, P. Cymerman (80' Br. Gontarz), Lackowski  (25' Pochylczuk), Banit (85' Filipczuk), Kiełbasa (46' F. Turzyński), A. Cymerman, Samochko, Oleszczuk (80' Serba),  Nowak (46' Jarosz)

Skład Tanwi Majdan Stary: Kniaź, Ł. Kusiak, Dziura (82' Olszewski), Kubik (78' Janda), A. Kusiak, T. Blicharz,  A. Blicharz, Papierz, Zawidczak (46' Rymarz), Margol, Maciocha

Żółte kartki: Nowak, Jarosz - Ł. Kusiak, Kubik, Papierz, Margol

Bramki: - A. Kusiak 29'