2024-03-24 14:56  -  Patryk

Porażka z Olimpiakosem.

W meczu XVII kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej, Unia Hrubieszów w meczu wyjazdowym uległa 4:1 Olimpiakosowi Tarnogród. Trzeba przyznać, że nasza drużyna w tym spotkaniu zaprezentowała się słabo.

Spotkanie w Tarnogrodzie lepiej rozpoczął miejscowy Olimpiakos, który już w drugiej minucie objął prowadzenie za sprawą Patryka Majeskiego, który otrzymał dokładne prostopadłe podanie od kolegi z drużyny i znalazł się w sytuacji sam na sam ze Stanisławem Dudkiem, a następnie minął golkipera Unii Hrubieszów i skierował futbolówkę do pustej bramki. Przez pierwsze minuty to gospodarze byli stroną przeważającą i udokumentowali to w 29 minucie meczu, kiedy to po błędzie w wyprowadzeniu piłki przez defensywę Unii Hrubieszów prowadzenie gospodarzy podwyższył Bartosz Szymanik. W miarę upływu minut spotkanie się wyrównało. Po czym gola kontaktowego z rzutu karnego zdobył Szymon Wanarski. Jeszcze przed przerwą Unia Hrubieszów miała dogodne sytuacje do doprowadzenia do remisu, jednak w szeregach drużyny z Hrubieszowa szwankowała skuteczność m.in. w 40 minucie meczu minimalnie obok bramki gospodarzy główkował Adam Kaczor, a w 45 minucie Szymon Wanarski trafił w poprzeczkę.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od szybkiego trafienia gospodarzy. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego tym razem na listę strzelców wpisał się Grzegorz Cios. Po utracie gola Unia Hrubieszów musiała odrabiać już dwubramkową stratę. Niestety naszej drużynie brakowało pomysłu na konstruowanie akcji ofensywnych, a na domiar złego w 77 minucie gospodarze za sprawą Macieja Kruka umieścili piłkę w bramce Unii Hrubieszów po raz czwarty, ustalając tym samym wynik spotkania.

Podsumowując wygrali gospodarze, którzy przede wszystkim wykorzystali nadarzające się w tym meczu okazje na strzelenie gola. Niestety Unia zwłaszcza w drugiej części meczu nie pokazała w zasadzie nic co mogłoby zaprowadzić zespół trenera Andrzeja Rycaka do zwycięstwa. To Olimpiakos pokazał większą wolę walki o ważne ligowe punkty. Niestety dwunasta ligowa porażka stała się faktem i sytuacja Unii Hrubieszów w rundzie wiosennej nie jest ciekawa.

Olimpiakos Tarnogród - Unia Hrubieszów 4:1 (2:1)

Skład Olimpiakosu Tarnogród: Szponar, Grabowski, Klecha (82' Kuczma), Cios, Kruk, Boder, Steskiv (75' Ziomek), Gierula, Szymanik (80' Klimczak), Majeski (55' Rutyna), Niedzielski (60' Kolbuch)

Skład Unii Hrubieszów: Dudek, Pochylczuk (60' Boczkowski), Wanarski, P. Cymerman, Nowak (80' Filipczuk), Lackowski (45' Kiełbasa), A. Cymerman (85' Br. Gontarz), Banit (66' Serba), Samochko, Kaczor (80' Kozar), Olszak (60' Jarosz)

Żółte kartki: Cios, Klecha, Szymanik - Kaczor, Boczkowski

Czerwona kartka: Grabowski

Bramki: Majeski 2', Szymanik 29', Cios 53', Kruk 77' - Wanarski 33' (k)

Sędziował:  Piotr Burak