2024-04-28 17:44  -  Patryk

Olimpia rozstrzelała Unię.

Nie udał się podopiecznym trenera Andrzeja Rycaka mecz rozegrany na stadionie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Unia Hrubieszów przegrała, aż 1:8 z Olimpią Miączyn. Honorowe trafienie dla zespołu z Hrubieszowa zaliczył Danylo Samochko.

Spotkanie w Hrubieszowie lepiej rozpoczęła Olimpia Miączyn, która przejęła kontrolę w środku pola i przede wszystkim więcej utrzymywała się przy piłce. Natomiast gospodarze skupili się na grze z kontrataku. Przez pierwsze piętnaście minut meczu sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. W kolejnych minutach zespół z Miączyna kilkukrotnie próbował zaskoczyć bramkarza Unii Hrubieszów strzałami z dystansu, jednak golkiper Unii radził sobie z nimi bez większych problemów. W odpowiedzi w pierwszej części meczu podopieczni trenera Andrzeja Rycaka przeprowadzili dwa ataki które powinne zakończyć się bramkami dla zespołu z Hrubieszowa. Najpierw po dośrodkowaniu Wojciecha Prokopowicza minimalnie obok bramki główkował Danylo Samochko, a kilka minut później po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry po zamieszaniu w polu karnym piłka spadła wprost pod nogi Adriana Cymermana, a ten przegrał pojedynek oko w oko z Adrianem Szopą.

W drugiej części meczu Olimpia Miączyn szybko, bo już w 53 minucie objęła prowadzenie za sprawą Mariusza Podgórskiego. Podrażniona stratą gola Unia Hrubieszów chciała jak najszybciej doprowadzić do remisu, jednak na boisku zobaczyliśmy najgorszy z możliwych scenariuszy. W przeciągu dziesięciu minut hattricka skompletował Konrad Muzyczka i wyprowadził swój zespół na wysoką i bezpieczną przewagę. Trzy szybko stracone bramki zdecydowanie podcięły skrzydła podopiecznym trenera Andrzeja Rycaka, a na domiar złego chwilę później na listę strzelców wpisał się kolejny z zawodników zespołu z Miączyna - Maciej Nowak. Na tego gola Unia Hrubieszów odpowiedziała honorowym trafieniem. W 74 minucie w polu karnym zespołu gości faulowany był Mateusz Oleszczuk, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Yurii Savytskyi. Uderzenie napastnika hrubieszowskiej Unii zdołał jednak wybronić dobrze dysponowany tego dnia Adrian Szopa, jednak przy dobitce Danyla Samochko był już bez szans. Niestety ostatnie słowa w tym meczu należały jednak do drużyny Olimpii Miączyn, która umieściła piłkę w siatce Unii jeszcze trzy razy. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Konrad Muzyczka, Patryk Bidiuk oraz Maciej Nowak.

Po meczu decyzją Zarządu Klubu MKS "Unia" Hrubieszów o której poinformowała Pani Prezes Wioletta Krawczuk z dniem dzisiejszym funkcję trenera pierwszego zespołu przestał pełnić trener Andrzej Rycak.

Szkoleniowcem pierwszej drużyny został tym samym dotychczasowy trener zespołu juniorów Piotr Stadnicki.

Unia Hrubieszów - Olimpia Miączyn 1:8 (0:0)

Skład Unii Hrubieszów: Dudek, Boczkowski (70' Jarosz), Wanarski, P. Cymerman, Pochylczuk (60' Savytskyi), Banit, Prokopowicz (30' Turzyński), A. Cymerman, Samochko, Oleszczuk, Nowak (60' Olszak)

Skład Olimpii Miączyn: Szopa, Sokołowski (58' Bidiuk), Śmiałko (80' Fik), Bator, Okoniewski, Szura, Malec, Nowak, Podgórski, Oszust (74' Znaniecki), Muzyczka

Żółte kartki: Wanarski - Malec

Bramki: Samochko 74' - Podgórski 53', Muzyczka 58', 61', 64', 75', Nowak 67' 84', Bidiuk 82'

Sędziował: Paweł Tucki