2024-05-05 12:19  -  Patryk

Porażka w Łaszczowie

W meczu XXIV kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej, Unia Hrubieszów uległa Koronie Łaszczów 2:0. Bramki dla zespołu gospodarzy zdobyli: Rafał Huzar oraz Maciej Wasyl z rzutu karnego.

W pierwszych minutach spotkania Unia Hrubieszów utrzymywała się przy piłce, jednak naszej drużynie ciężko było wydostać się spod pressingu gospodarzy. Jednak z każdą minutą nasza gra wyglądała nieco lepiej. Zaowocowało to udanym rajdem Filipa Turzyńskiego prawą stroną boiska, w tej sytuacji Jakub Kramarczuk musiał ratować się faulem, a w ocenie głównego arbitra Turzyński wychodził już na wolną pozycję i ukarał faulującego czerwoną kartką. Gra Unii jednak, nie polepszyła się, a wyglądała gorzej w przewadze jednego zawodnika niż przy równych składach, niedługo po czerwonej kartce Korona wyszła na prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na listę strzelców wpisał się Huzar. Spotkanie do końca pierwszej części meczu było wyrównane i nie było widać, że Korona Łaszczów gra w osłabieniu.

W drugiej połowie Unia długo utrzymywała się przy piłce, jednak nic z tego nie wynikało. Korona przeprowadzała szybkie kontrataki jednak nieskuteczność i świetna postawa Adriana Nieckarza między słupkami nie dawała gospodarzom możliwości podwyższenia prowadzenia w meczu. W końcówce meczu jeden z kontrataków został nieprzepisowo przerwany przez Adriana Cymermana i zakończył się rzutem karnym dla Korony, którego pewnie na gola zamienił Maciej Wasyl.

Tym samym mecz zakończył się zwycięstwem Korony Łaszczów 2:0. Wynik tego spotkania komplikuje sytuację Unii Hrubieszów w kontekście utrzymania się w Zamojskiej Klasie Okręgowej.

Korona Łaszczów - Unia Hrubieszów 2:0 (1:0)

Skład Korony Łaszczów: Joniec, Matterazzo, Zawiślak (90' Kraszewski), Borowiak (60' Jędruszczak), Wawrzusiszyn (87' Szyper), Jamroż, Huzar, Żurawski (86' Wasyl), Anioł, Kramarczuk, Bodeńko (80' Sawka)

Skład Unii Hrubieszów: Dudek (46' NIeckarz), A. Cymerman, Wanarski, P. Cymerman, Pochylczuk (85' Boczkowski), Filipczuk (80' Kozar), Banit, Turzyński (67' Dąbrowski), Nowak (46' Nowosad), Kiełbasa (63' Jarosz), Samochko

Żółte kartki: Stefanik - Wanarski

Czerwona kartka: Kramarczuk

Bramki: Huzar 24', Wasyl 87' (k)

Sędziował: Krzysztof Komisarczuk