2024-05-12 12:40  -  Patryk

Zła passa Unii Hrubieszów trwa nadal.

W meczu XXV kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej, Unia Hrubieszów w meczu rozegranym na stadionie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przegrała 5:0 z Pogonią Łaszczówka.

Unia Hrubieszów rozpoczęła to spotkanie schowana w defensywie dając swobodę w rozgrywaniu piłki gościom. Podopieczni trenera Piotra Stadnickiego chcieli szukać swoich szans w kontratakach. Niestety już na początku spotkania zespół z Łaszczówki zadał Unii Hrubieszów dwa szybkie ciosy. Najpierw w 7 minucie na listę strzelców wpisał się Damian Ozkavak, a dwie minuty później ten sam zawodnik dołożył drugie trafienie. Dwa szybko stracone gole podcięły skrzydła Unii Hrubieszów i w zasadzie szybko ustawiły wynik spotkania. Jeszcze w pierwszej części meczu trzecie trafienie dla drużyny z Łaszczówki zaliczył Jakub Jeruzal.

W drugiej połowie trener Piotr Stadnicki dał szanse pokazania się na boisku wszystkim swoim zawodnikom. Zespół gości spuścił z tonu i postanowił bawić się grą w piłkę. Dopiero w 64 Pogoń strzeliła swoją czwartą bramkę za sprawą Michała Towbina. Chwilę później w odpowiedzi Mateusz Olszak popisał się mocnym uderzeniem z dystansu. Jednak szczęście było w tej sytuacji po stronie drużyny z Łaszczówki, którą przed stratą gola uratowała poprzeczka. Ostatnie słowo w tym meczu należało do Pogoni Łaszczówka, która podwyższyła swoje prowadzenie w 85 minucie za sprawą Kacpra Łaby i tym samym ustaliła wynik spotkania.

Unia Hrubieszów - Pogoń Łaszczówka 0:5 (0:3)

Skład Unii Hrubieszów: Nieckarz (46' Dudek), Pochylczuk, A. Cymerman, P. Cymerman, Nowosad (46' Boczkowski), Olszak (75' Nowak), Filipczuk (65' B. Turzyński), Banit, Dąbrowski (86' Szymonik), Kiełbasa (70' Cebula), Samochko (86' Kozar)

Skład Pogoni Łaszczówka: Berbecki (74' Mańkut), Jędrzejwski (62' Sierzyński), Łaba, Stępniak, Dziura, Bukowski (50' Pisarczyk), Lasota, Ozkavak (62' Małka), Nizio (50' Świątek), Towbin (70' Z. Jeruzal), J. Jeruzal

Bramki: - Ozkavak 8', 10', J. Jeruzal 20', Towbin 64', Łaba 85'

Sędziował: Marcin Kluk