2024-05-26 12:37  -  Patryk

Remis ze wskazaniem na Unię.

W meczu XXVII kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej Unia Hrubieszów zremisowała 1:1 z Omegą Stary Zamość. Bramkę dla hrubieszowskiej drużyny strzelił Piotr Kiełbasa. Patrząc na przebieg meczu to zespół gości powinien bardziej cieszyć się ze zdobytego punktu.

Jeżeli ktoś myślał, że znajdująca się w kryzysie Unia Hrubieszów podda się bez walki to srogo się mylił. Od pierwszych minut zespół z Hrubieszowa starał się narzucić własny styl gry. To podopieczni trenera Piotra Stadnickiego posiadali optyczną przewagę pod względem posiadania piłki. Jednak nie potrafili znaleźć sposobu na umieszczenie futbolówki w bramce strzeżonej przez Jakuba Pieczykolana. Zespół gości natomiast najlepszą okazję na strzelenie gola miał w 20 minucie meczu, kiedy to jeden z zawodników Omegi oddał strzał z około 15 metrów, jednak w tej sytuacji bardzo dobrą interwencją popisał się Stanisław Dudek.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. To Unia nadal dążyła do zdobycia gola, jednak w szeregach zespołu z Hrubieszowa szwankowała skuteczność. Dopiero w 60 minucie meczu bramkarza Omegi precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego pokonał Piotr Kiełbasa. W kolejnych minutach dogodne okazje na podwyższenie prowadzenia mieli m.in Sebastian Nowak oraz Mateusz Oleszczuk, jednak uderzenia zawodników hrubieszowskiej Unii były niecelne. Z upływem minut Omega Stary Zamość zaczęła więcej utrzymywać się przy piłce, a swoją przewagę w tym aspekcie gry udokumentowała w 85 minucie trafieniem autorstwa Bartłomieja Ciuryska.

Unii Hrubieszów należą się brawa za wielką wolę walki oraz determinację.  Podopieczni trenera Piotra Stadnickiego w dniu dzisiejszym pokazali charakter, którego nie może zabraknąć naszym zawodnikom w kolejnych spotkaniach.

Unia Hrubieszów - Omega Stary Zamość 1:1 (0:0)

Skład Unii Hrubieszów: Dudek, Boczkowski, Wanarski, P. Cymerman, Nowak, Blicharz, Niderla, Kiełbasa, Samochko (85' Prokopowicz), Oleszczuk, Olszak

Skład Omegi Stary Zamość: Pieczykolan, Tchórz, Baran, Mikulski, Fidler, Ciurysek, Janda (63' Przytuła), Lichota, Pawelec (83' Wróbel), Nizioł, Otręba

Żółte kartki: P. Cymerman - Lichota

Czerwona kartka: - Lichota (za dwie żółte)

Bramki: Kiełbasa 60' - Ciurysek 85'

Sędziował: Maciej Paszkiewicz