2024-03-29 13:10  -  Patryk

Wysoka porażka przed własną publicznością.

Nie udał się podopiecznym trenera Andrzeja Rycaka mecz rozegrany na stadionie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Unia Hrubieszów przegrała 2:5 z Victorią Łukowa. Bramki dla zespołu z Hrubieszowa strzelili: Sebastian Nowak oraz Adrian Cymerman.

Spotkanie w Hrubieszowie lepiej rozpoczęła Victoria Łukowa, która przejęła kontrolę w środku pola i przede wszystkim więcej utrzymywała się przy piłce. Natomiast gospodarze skupili się na grze z kontrataku. Przez pierwsze piętnaście minut meczu sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Jednak już chwilę później po przeprowadzeniu składnej akcji sam na sam z bramkarzem hrubieszowskiej Unii znalazł się Jakub Baran i pewnym uderzeniem wyprowadził na prowadzenie swój zespół. Po stracie gola było jasne, że Unia zechce jak najszybciej doprowadzić do remisu. Niestety podopiecznym trenera Andrzeja Rycaka brakowało pomysłu na konstruowanie ofensywnych akcji pod bramką rywala. Dopiero w 30 minucie po indywidualnej akcji w narożniku boiska faulowany był Piotr Kiełbasa. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Oleksandr Banit, a w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Sebastian Nowak, który skierował futbolówkę do bramki strzeżonej przez Krzysztofa Żukowskiego. Ostatnie słowo w pierwszej części meczu należało jednak do zespołu gości. W 41 minucie precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Jakub Baran i zdobył tym samym swojego drugiego gola w tym meczu, dając do przerwy skromne prowadzenie swojej drużynie.

W drugiej części meczu Unia Hrubieszów chciała jak najszybciej doprowadzić do remisu. Jednak nie miała pomysłu jak przedostać się przez szczelną linię defensywy Victorii Łukowa. W odpowiedzi w 61 minucie Jakub Baran umieścił piłkę w siatce bramki Unii Hrubieszów po raz trzeci, kompletując tym samym swojego hattricka. Strata trzeciej bramki podcięła skrzydła zawodnikom Unii Hrubieszów, a przewaga Victorii Łukowa z minuty na minutę stawała się coraz bardziej wyraźna. Swoją dominację zawodnicy z Łukowej udokumentowali w 68 minucie spotkania za sprawą byłego zawodnika Unii Hrubieszów - Krzysztofa Rybaka. To nie był jeszcze koniec popisów strzeleckich Victorii, bowiem w 72 minucie piłkarze z Łukowej umieścili piłkę w siatce bramki Unii Hrubieszów po raz piąty. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Kasperek. Jeszcze przed końcem spotkania w 88 minucie bramkę dla Unii Hrubieszów zdobył Adrian Cymerman.

Przy okazji składamy serdeczne podziękowania dla całego Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za przygotowanie boiska oraz wymianę m.in siatek w bramkach!

Unia Hrubieszów - Victoria Łukowa 2:5 (1:2)

Skład Unii Hrubieszów: Dudek, Nowak (70' Filipczuk), P. Cymerman, Wanarski, Pochylczuk (46' Boczkowski), Banit, A. Cymerman, Lackowski, Samochko, Kiełbasa (60' Blicharz), Olszak (65' Jarosz)

Skład Victorii Łukowa: Żukowski, Wójcik, Węgrzyn (78' Trancygier), Mazur (65' Rybak), Baran (78' Walęciuk), Futyma (65' Styk), Mac. Ostrowski, Mar. Ostrowski (72' Tucki), Marzęda, Stępień, Kasperek

Żółte kartki: - Styk

Bramki: Nowak 32', A. Cymerman 88' - Baran 16', 42',61', Rybak 68', Kasperek 72'

Sędziował: Maciej Teterycz