2024-05-02 13:59  -  Patryk

Skromne zwycięstwo Hetmana w Hrubieszowie.

W spotkaniu XXIII kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej, Unia Hrubieszów w meczu rozegranym na stadionie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji uległa 0:2 Hetmanowi Zamość. Na listę strzelców po stronie gości wpisali się: Rafał Kycko oraz Oleksandr Kushch-Vasylyshyn.

To, że mecz z Hetmanem Zamość nie będzie łatwym starciem, każdy doskonale wiedział. Zawodnicy Unii Hrubieszów spodziewali się trudnego przetarcia i tak też było.

Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Był to typowy mecz walki. Dużo działo się w środku pola gry, jednak brakowało dogodnych sytuacji podbramkowych. Hetman Zamość co prawda od pierwszych minut starał się narzucać własny styl gry. Zawodnicy Hetmana starali się budować ataki pozycyjne. Natomiast podopieczni trenera Piotra Stadnickiego szukali swoich okazji w kontratakach. Unia Hrubieszów chciała jak najdłużej utrzymać remis i te założenia udało się realizować do 36 minuty meczu, bowiem po faulu przed polem karnym popełnionym przez Oleksandra Banita, główny arbiter spotkania odgwizdał rzut wolny. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Rafał Kycko i precyzyjnym uderzeniem tuż przy słupku umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Stanisława Dudka.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Unia Hrubieszów nadal szukała swoich szans w kontratakach, jednak bezskutecznie. Pod koniec spotkania podopieczni trenera Piotra Stadnickiego zmienili ustawienie i ruszyli odważniej do przodu chcąc doprowadzić do remisu. Niestety w doliczonym czasie gry po stracie piłki w środkowej strefie boiska Hetman przeprowadził kontratak i za sprawą Oleksandra Kushch-Vasylyshyna w 94 minucie meczu ustalił wynik spotkania na 0:2.

Ostatecznie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Hetmana Zamość. Zawodnikom Unii Hrubieszów należą się przede wszystkim brawa za zaangażowanie oraz walkę na boisku z wyżej notowanym rywalem.

Unia Hrubieszów - Hetman Zamość 0:2 (0:1)

Skład Unii Hrubieszów: Dudek, Olszak (65' Pochylczuk), A. Cymerman, Wanarski, P. Cymerman, Nowak (72' Nowosad), Lackowski, Turzyński (30' Filipczuk), Banit, Kiełbasa (56' Jarosz), Samochko

Skład Hetmana Zamość: Dobromilski, Zakrzewski, Serdiuk, Kostrubiec, Oseła, Buczek (58' Miedźwiedź), Kycko (69' Łazar), Woźniak (69' Vistovskyi), Chodacki, Łapiński (58' Laskowski), Kushch-Vasylyshyn

Żółte kartki: Banit, Olszak, Lackowski - Kycko, Łapiński

Bramki: - Kycko 36', Kusch-Vasylyshyn 94'

Sędziował: Kacper Pańko