2023-10-01 13:37  -  Patryk

Czarna seria Unii Hrubieszów trwa nadal.

W meczu IX kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej, Unia Hrubieszów w meczu rozegranym na stadionie w Mirczu przegrała 1:0 z Koroną Łaszczów.

Unia Hrubieszów rozpoczęła to spotkanie całkiem przyzwoicie. Przez pierwsze piętnaście minut meczu to podopieczni trenera Andrzeja Rycaka więcej utrzymywali się przy piłce. Niestety optyczna przewaga Unii Hrubieszów nie przekładała się jednak na sytuacje pod bramką rywala. W szeregach Unii brakowało ostatniego celnego podania otwierającego drogę do bramki przeciwnika. W odpowiedzi z upływem czasu to Korona częściej zagrażała bramce Unii Hrubieszów. Głównie po stałych fragmentach gry. Po dwóch dośrodkowaniach z rzutów rożnych Unię Hrubieszów przed utratą gola ratował Paweł Dejko, który bronił uderzenia rywali z bliskiej odległości. W dużej mierze to dzięki golkiperowi Unii Hrubieszów wynik do przerwy był bezbramkowy.

Po przerwie Korona Łaszczów jeszcze bardziej przycisnęła Unię i kilkukrotnie zakotłowało się w polu karnym naszego zespołu. Na szczęście podopieczni trenera Andrzeja Rycaka wychodzili z opresji obronną ręką. Ataki gości przyniosły efekt dopiero w 73 minucie meczu kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzeniem głową piłkę do bramki Unii Hrubieszów skierował Maciej Wasyl. Minuty meczu mijały nieubłaganie, a Unia chciała dążyć do doprowadzenia do remisu. Jednak pod bramką rywali podopiecznym trenera Andrzeja Rycaka brakowało pomysłu na przedostanie się przez linię defensywy zespołu z Łaszczowa. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Korony Łaszczów 1:0.

Unia Hrubieszów - Korona Łaszczów 0:1 (0:0)

Skład Unii Hrubieszów: Dejko, P. Cymerman, A. Cymerman, Szura, Lackowski (60' Pochylczuk), Niderla, Wanarski, Zawadzki (37' Banit), Olszak (65' Kiełbasa), M. Oleszczuk, Kociuba (75' Samochko)

Skład Korony Łaszczów: Szawara, Materazzo, Kramarczuk, Jędruszczak, Borowiak, Wasyl, Jamroż, Piatnoczka (58' Stefanik), Wójtowicz, Korzeń, Anioł

Żółte kartki: Pochylczuk - Materazzo, Wasyl, Anioł

Bramki: Wasyl 73'

Sędziował: Krzysztof Wróbel