2023-11-04 16:50  -  Patryk

Unia Hrubieszów wraca do punktu wyjścia.

Unia Hrubieszów w XIV kolejce Zamojskiej Klasy Okręgowej gościła na stadionie w Mirczu Spartę Łabunie. Wygrali goście, a na listę strzelców po stronie Sparty wpisywali się kolejno: Mikołaj Krzywonos oraz Krzysztof Branecki. Nie popisała się Unia Hrubieszów, która w dniu dzisiejszym była słabsza od rywala.

Spotkanie w Mirczu stało na słabym poziomie. Niestety żadna ze stron nie zachwyciła. Najważniejsze to co miało się wydarzyć na boisku wydarzyło się w końcówce pierwszej części meczu oraz pod koniec drugiej połowy.

Od początku spotkania zarówno Unia jak i Sparta nie chciały wziąć odpowiedzialności za konstruowanie ofensywnych akcji na siebie. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, gdzie jedna lub druga strona mozolnie starała się konstruować ataki pozycyjne. Jednak nie przynosiło to skutków. W 37 minucie meczu po błędzie jednego z zawodników hrubieszowskiej Unie goście przejęli futbolówkę i natychmiast zagrali ją za linię obrony gospodarzy, a tam w sytuacji sam na sam ze Stanisławem Dudkiem znalazł się Mikołaj Krzywonos i przelobował wychodzącego z bramki golkipera Unii. Po stracie gola Unia Hrubieszów chciała doprowadzić do remisu jeszcze przed przerwą, jednak nie potrafiła przedostać się przez szczelną defensywę zespołu gości.

W drugiej połowie Unia Hrubieszów ruszyła do ataku. Gości przed utratą gola ratowała m.in poprzeczka oraz szczęście, bowiem w kilku sytuacjach, gdzie wydawało się, że podopieczni trenera Andrzeja Rycaka skierują wreszcie futbolówkę do bramki, to zawsze na posterunku był któryś z zawodników Sparty. Problemy Unii Hrubieszów zaczęły się około 70 minuty meczu kiedy to czerwony kartonik obejrzał Adrian Cymerman. Od tego momentu goście zaczęli przeważać na boisku. Kilkukrotnie w bramce Unii dobrymi interwencjami popisał się Stanisław Dudek. Dążenie Sparty do zdobycia gola zostały nagrodzone w 85 minucie kiedy to na uderzenie z dystansu zdecydował się Krzysztof Branecki i umieścił futbolówkę tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Stanisława Dudka.

Unia Hrubieszów - Sparta Łabunie 0:2 (0:1)

Skład Unii Hrubieszów: Dudek, P. Cymerman, A. Cymerman, Wanarski, Pochylczuk (74' Kozak), Banit (46' Olszak), Kiełbasa (63' Filipczuk), Zawadzki (53' Karaszewski), Samochko (53' Savytskyi), Oleszczuk, Niderla

Skład Sparty Łabunie: Fusiarz, Krzywonos, Kruk, Wójcicki, Wilczyński, Bosiak (70' Zając), Przyczyna (90' Kukułowicz), Dziuba, Nowak (75' Branecki), Latawiec (80' Buczak), Palikot

Żółte kartki: - Bosiak Zając

Czerwona kartka: A. Cymerman

Bramki: - Krzywonos 37', Branecki 85'

Sędziował: Mikołaj Łaba