2023-11-12 19:04  -  Patryk

Zwycięstwo na zakończenie rundy jesiennej.

Udanie rundę jesienną zakończył zespół prowadzony przez trenera Andrzeja Rycaka, który w meczu rozegranym na stadionie w Mirczu pokonał 4:3 Metalowiec Goraj. Na listę strzelców po stronie hrubieszowskiej Unii wpisali się: Adam Niderla, Yurii Savytskyi, Mateusz Oleszczuk oraz Jakub Zawadzki.

Unia Hrubieszów do Mircza wybrała się niezwykle zmotywowana, mając za cel oczywiście zwycięstwo. Metalowiec przyjechał na mecz z podobnym nastawieniem i zamierzał pokrzyżować plany Unii i zakończyć rundę jesienną wygraną. To wszystko zapowiadało, że kibiców zgromadzonych tego dnia na stadionie w Mirczu, czeka ciekawe piłkarskie widowisko.

Od pierwszego gwizdka sędziego Unia Hrubieszów starała się narzucić własny styl gry i już w pierwszych dziesięciu minutach mieliśmy co najmniej trzy dogodne sytuacje na zdobycie gola. Niestety z kilku dobrych sytuacji podbramkowych na gola udało zamienić się tylko jedną. W 6 minucie piłkę na lewym skrzydle przejął Mateusz Olszak i zagrał ją do Piotra Kiełbasy, a ten wyłożył futbolówkę wprost na nogę nabiegającego Adama Niderli, który z bliskiej odległości pokonał golkipera Metalowca. Radość zespołu z Hrubieszowa nie trwała jednak długo, bowiem już w 13 minucie mieliśmy remis. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niefrasobliwość obrońców Unii Hrubieszów wykorzystał Mateusz Dzwolak i mocnym uderzeniem skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Stanisława Dudka. Szybkie doprowadzenie do remisu zdecydowanie podbudowało piłkarzy z Goraja i w 20 minucie po przeprowadzeniu kolejnej składnej akcji Mateusz Decyk wyprowadził Metalowiec na prowadzenie 2:1. W kolejnych minutach podopieczni trenera Marka Papierza mogli pokusić się jeszcze o co najmniej dwa gole. Jednak bardzo dobrze w bramce Unii spisywał się Stanisław Dudek. W 38 minucie po ładnej indywidualnej akcji Jakub Zawadzki uruchomił prostopadłym podaniem Mateusza Oleszczuka, a kapitan hrubieszowskiej Unii umieścił piłkę w bramce rywala, jednak główny arbiter dzisiejszego spotkania dopatrzył się w tej sytuacji spalonego i gol nie został uznany. Pierwsza połowa tego meczu pokazała, że obydwie drużyny za wszelką cenę będą chciały wyszarpać zwycięstwo, chociaż po dobrym rozpoczęciu meczu przez Unię Hrubieszów z upływem minut więcej argumentów było po stronie Metalowca Goraj.

W drugiej połowie czego można było się spodziewać, Unia rzuciła wszystkie siły, aby odrabiać straty. Jednak w naszych szeregach brakowało ostatniego dokładnego podania otwierającego drogę do bramki rywala. Pozornie zadanie, które polegało na doprowadzeniu do remisu podopiecznym trenera Andrzeja Rycaka w 60 minucie ułatwił Bartosz Duma, który najpierw obejrzał żółtą kartkę za odepchnięcie Adama Niderli, a chwilę później drugą, a w konsekwencji czerwoną za odepchnięcie kolegi ze swojej drużyny. Ostanie 30 minut Unia Hrubieszów grała z przewagą jednego zawodnika i udokumentowała to w 73 minucie meczu za sprawą Yurii Savytskyego, który otrzymał dokładne podanie z prawej strony boiska, a następnie opanował piłkę i uderzył w górny róg bramki strzeżonej przez Łukasza Próchno. W 80 minucie było już 3:2 dla Unii Hrubieszów w tej sytuacji precyzyjnym dośrodkowaniem z lewej strony boiska popisał się Oleksandr Banit, a akcję uderzeniem z tzw. "szczupaka" sfinalizował Mateusz Oleszczuk. Podopieczni trenera Andrzeja Rycaka poszli za ciosem i w 85 minucie prowadzili już 4:2. Tym razem rajdem prawą stroną boiska popisał się kapitan Unii Hrubieszów, a następnie dośrodkował piłkę wprost na głowę Yurii Savytskyego, uderzenie naszego napastnika zdołał jednak obronić golkiper Metalowca, a do odbitej przez niego piłki dopadł Adam Niderla, dobitka pomocnika Unii trafiła jednak w poprzeczkę, a piłka spadła wprost pod nogi Jakuba Zawadzkiego, który dokonał formalności i skierował ją do pustej bramki. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Metalowca Goraj. W 90 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego, futbolówka trafiła wprost pod nogi Damiana Wlizło a ten uderzył nie do obrony w samo okienko bramki Unii Hrubieszów.

Unia Hrubieszów - Metalowiec Goraj 4:3 (1:2)

Skład Unii Hrubieszów: Dudek, P. Cymerman, Wanarski, Szura, Pochylczuk (84' Semeńczuk), Kiełbasa (46' Banit), Niderla, Zawadzki (87' Krawczuk), Samochko (81' Filipczuk), Oleszczuk, Olszak (46' Savytskyi)

Skład Metalowca Goraj: Próchno, Duma, Malec, Szarlip, Sz. Czajka (85' Bargiel), Dzwolak, Wlizło, Łazur (60' Maksymiec), J. Czajka (70' M. Czajka), Decyk, Sowa

Żółte kartki: Niderla, Pochylczuk, Samochko - Maksymiec, Duma x2

Czerwone kartki: Duma (za dwie żółte)

Bramki: Niderla 6', Savytskyi 73', Oleszczuk 80', Zawadzki 85' - Decyk 13', Dzwolak 20', Wlizło 90'

Sędziował: Mariusz Słoboda