2024-04-14 19:26  -  Patryk

W Hrubieszowie strzelał tylko Graf Chodywańce.

W meczu XX kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej, Unia Hrubieszów uległa w meczu na własnym boisku 0:3 Grafowi Chodywańce. Niestety Unię Hrubieszów znajduje się w kryzysie na który podopieczni trenera Andrzeja Rycaka jak na razie nie mogą znaleźć recepty.

Spotkanie w Hrubieszowie rozpoczęło się źle dla Unii Hrubieszów. To zespół gości starał się kontrolować wydarzenia na boisku już od pierwszych minut. Swoje starania Graf Chodywańce zwieńczył golem w 13 minucie spotkania za sprawą Kamila Murjasa, który precyzyjnym strzałem tuż przy słupku pokonał Adriana Nieckarza. Niestety tego gola drużynie gości sprezentowała Unia Hrubieszów, która straciła piłkę przed własnym polem karnym. Następnie do końca pierwszej połowy meczu żadna ze stron nie zagroziła poważnie bramce rywala.

Po przerwie Unia Hrubieszów wyszła z jasnym celem. Doprowadzić jak najszybciej do remisu. Niestety podopieczni trenera Andrzeja Rycaka nie potrafili znaleźć recepty na przedarcie się przez szczelną linię defensywy Grafu. Za najlepszą okazję do doprowadzenia do remisu można uznać mocny strzał z dystansu Mateusza Oleszczuka. W odpowiedzi goście skarcili hrubieszowską Unię i zaliczyli jeszcze dwa trafienia. Najpierw w 65 minucie ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Ivan Bobyiak i podwyższył prowadzenie swojego zespołu, a następnie w 75 minucie meczu główny arbiter dzisiejszego spotkania dopatrzył się złamania przepisów przez Patryka Cymermana, który zagrał piłkę ręką. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Ivan Bobyliak i pewnie pokonał Adriana Nieckarza.

Podsumowując goście wygrali zasłużenie, ale niestety błędy oraz brak pomysłu na konstruowanie akcji ofensywnych w dzisiejszym spotkaniu sprawiły, że mecz potoczył się tak, a nie inaczej. Unia Hrubieszów znajduje się w kryzysie na który podopieczni trenera Andrzeja Rycaka jak na razie nie mogą znaleźć recepty.

Unia Hrubieszów - Graf Chodywańce 0:3 (0:1)

Skład Unii Hrubieszów: Nieckarz, Nowak (70' Savytskyi), P. Cymerman, Wanarski, Boczkowski, Gontarz (60' Prokopowicz), Lackowski (10' Filipczuk), Banit, Samochko, Oleszczuk, Olszak (75' Serba)

Skład Grafu Chodywańce: Waśkiewicz, Ciećko, Smoliński, Yavorskyi, Szeliga (60' Bartecki), Bobyliak (82' Frykowski), Bardega (55' Surmacz), Gudov (77' Perec), Ligęza, Hejzer (60' Korzeniewski), Murjas (72' Korbecki)

Żółte kartki: - Perec, Bobyliak

Bramki: Murjas 13', Bobyliak 65', 75' (k)

Sędziował: Marcin Kluk