2024-04-21 19:35  -  Patryk

Bezbramkowy remis w Obszy.

Bezbramkowy remis w Obszy.

W spotkaniu XXI kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej, Unia Hrubieszów bezbramkowo zremisowała w meczu wyjazdowym z Błękitnymi Obsza.

O tym, że mecz z Błękitnymi Obsza nie będzie należał do łatwych, każdy doskonale wiedział. Zawodnicy Unii Hrubieszów spodziewali się trudnego przetarcia, gdzie o korzystny wynik trzeba będzie walczyć do ostatniego gwizdka sędziego. 

Od początku meczu gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Był to typowy mecz walki. Dużo działo się w środku pola gry, jednak brakowało dogodnych sytuacji podbramkowych. Gospodarze najczęściej zagrażali podopiecznym trenera Andrzeja Rycaka po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Po jednej z takich akcji futbolówka wylądowała nawet w siatce bramki strzeżonej przez Stanisława Dudka, jednak główny arbiter dzisiejszego spotkania dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Kilka minut później ponownie zakotłowało się w naszym polu karnym. Jednak tym razem przed utratą gola zespół Unii Hrubieszów uratowała poprzeczka. Unia na ataki gospodarzy starła się odpowiadać kontratakami za sprawą szybkich skrzydłowych. Jednak w kluczowych momentach w szeregach naszego zespołu brakowało dobrego zakończenia akcji. 

W drugiej części spotkania gospodarze przeprowadzili kilka ataków bocznymi sektorami boiska po których brakowało wykończenia akcji z upływem czasu to zespół Unii Hrubieszów kilkukrotnie próbował kontratakować, jednak gospodarze szybko zatrzymywali naszych zawodników faulami. W końcówce spotkania Unia Hrubieszów miała tzw. "piłkę meczową". Po akcji lewą stroną boiska Danylo Samochko wpadł w pole karne gospodarzy i został sfaulowany. Sędzia główny bez wahania wskazał na "wapno". Piłkę na jedenastym metrze ustawił Szymon Wanarski, jednak uderzenie zawodnika Unii Hrubieszów poszybowało ponad bramką. 

Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Podsumowując Unia Hrubieszów zremisowała mecz z drużyną, która w dniu dzisiejszym lepiej operowała piłką zwłaszcza w środku boiska i miała swoje okazje na zdobycie trzech punktów. Jednak w samej końcówce to zespół z Hrubieszowa mógł przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę. Podopieczni trenera Andrzeja Rycaka broni jednak nie składają i w kolejnym meczu powalczą o kolejne ligowe punkty.

                                                                   Błękitni Obsza - Unia Hrubieszów 0:0

Skład Błękitnych Obsza: Jaśkowiak, Budzyński, Grelak (35; Larwa), Przytuła (88' Frąc), Gałka, Chikatara (60' Czerczun), Shukailo, Tadra, Szpyt, Stelmach, Skrzypek

Skład Unii Hrubieszów: Dudek, Pochylczuk, P. Cymerman, Wanarski, Boczkowski, Gontarz (65' Turzyński), A. Cymerman, Banit, Nowak, Olszak (10' Kozar), Samochko

Żółte kartki: Shukailo, Tadra - Boczkowski, Pochylczuk

Sędziował: Mariusz Słoboda