2020-08-09 21:25  -  Patryk

Porażka z liderem.

W meczu II kolejki IV ligi lubelskiej, Unia Hrubieszów przegrała przed własną publicznością 1:3 z aktualnym liderem tabeli Tomasovią Tomaszów Lubelski. Drużyna gości wywalczyła zwycięstwo w końcowych 15 minutach drugiej połowy.

Mecz od pierwszych minut toczył się głównie w środku boiska, żadna z drużyn nie próbowała za wszelką cenę zepchnąć przeciwnika do obrony. Przez pierwsze 20 minut jednak dłużej przy piłce utrzymywali się goście, ale nic z tego nie wynikało. W 30 minucie Tomasovia przeprowadziła akcję po której strzał z przed pola karnego zawodnika tomaszowian został zablokowany przez naszego obrońcę co zmyliło Kamila Tomczyszyna. Nieszczęśliwie piłka trafiła pod nogi Jakuba Szuty, który miał przed sobą pustą bramkę i tą sytuację oczywiście wykorzystał. Parę minut później goście mieli kolejną groźną sytuację, ale tym razem nasz zespół uratowała poprzeczka. W odpowiedzi w 45 minucie spotkania, Adrian Oleszczuk strzelił tzw. bramę do szatni, dając nam tym samym nadzieję, że w tym meczu wcale nie musimy przegrać.

Początek drugiej połowy również zaczął się obiecująco. Najpierw w 50 minucie spotkania Mariusz Podgórski zagrał prostopadłą piłkę miedzy obrońcami Tomasovii, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Mateusz Pańko,  górą w tej sytuacji był jednak Karol Krawczyk. Parę minut później w ten sam sposób piłkę zagrał Mateusz Pańko, a sam na sam z bramkarzem znalazł się Mateusz Oleszczuk, jednak w tej sytuacji sędzia główny dzisiejszego spotkania dopatrzył się spalonego. W dalszej części spotkania gra toczyła się w środku boiska. Unia Hrubieszów się cofnęła a piłką coraz więcej zaczęła operować Tomasovia. Ostatnie 15 minut należało do gości. Najpierw w 78 minucie spotkania prowadzenie Tomasovii po raz drugi w tym meczu dał Jakub Szuta, a dziesięć minut później strzałem z dystansu popisał się Arkadiusz Smoła ustalając wynik spotkania na 3:1.

Tomasovia wygrała w Hrubieszowie zasłużenie. Unia Hrubieszów na tle wymagającego rywala zaprezentowała się poprawnie. Jednak widoczny był brak mocy w ofensywie. Natomiast na plus w porównaniu z meczem w Bychawie należy zaliczyć grę  defensywną naszej drużyny.

Unia Hrubieszów - Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:3 (1:1)

Skład Unii Hrubieszów: Tomczyszyn, Wanarski, Pietrusiewicz, Kazan, Baran, A. Oleszczuk ('84 Blicharz), M. Oleszczuk, Podgórski, Turewicz, Wiejak (82' Herda), Pańko (90' Barszczewski)

Skład Tomasovii Tomaszów Lubelski: Krawczyk, Żurawski (73' Dorosz), Chmura, Zozulia, Rojek (62' Pleskacz), Karólak (69' Baran), Smoła, Skiba, Słotwiński, D. Szuta (90' Iwanicki), J. Szuta (90' Sałamacha)

Żółte kartki: Pietrusiewicz, Podgórski oraz trener Unii M. Sadowski

Bramki: A. Oleszczuk '45 - J. Szuta 30', 78', Smoła 87'

Sędziował: Paweł Tucki (Zamość)